افت 41 درصدی مراجعه به مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک

رئیس مرکز شماره‌گذاری راهور ناجا گفت: آمار مراجعان به مرکز شماره‌گذاری پلیس در اولین روز آغاز به کار مراکز در ۶ اردیبهشت ۴۱ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سرهنگ علی محمدی، رئیس مرکز شماره‌گذاری راهور ناجا درخصوص شلوغی مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک خودروها گفت: آمار مراجعان به مرکز شماره‌گذاری پلیس در اولین روز آغاز به کار مراکز در ۶ اردیبهشت ۴۱ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشته است؛ البته این کاهش آمار نیز می‌تواند به‌دلیل اجرای طرح پذیرش خودروها براساس زوج و فرد بودن شماره پلاک آنها باشد.

وی تصریح کرد: بعد از حدود ۴۰ روز تعطیلی مراکز شماره‌گذاری منطقی است که با تجمع افراد مواجه باشیم اما این تجمع بیشتر در صف خودروها است چراکه به منظور اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های مرکز، تدابیر خاصی را به مراحل اجرا گذاشته تا ورودی افراد به‌گونه‌ای نباشد که موجب ازدحام در سالن‌ها شود.

رئیس مرکز شماره‌گذاری راهور ناجا افزود: ‌به واسطه این تدبیر است که در حال حاضر در برخی مراکز با صف خودروها در ورودی مراکز مواجه هستیم.

سرهنگ محمدی اعلام کرد: در راستای ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر و جلوگیری از ازدحام مراجعان ساعت کاری مراکز شماره‌گذاری پلیس راهور که از روز ششم اردیبهشت ۷ تا ۱۴ در نظر گرفته شده بود به ۷ تا ۱۷ افزایش پیدا کرد؛ این افزایش ساعت کار در تهران لحاظ شده و به استان‌ها نیز ابلاغ شده تا در صورت حضور ارباب رجوع کار وی را انجام دهند.

وی از تدابیر پلیس راهور در راستای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: صندلی‌ها علامت‌گذاری شده، خط‌کشی‌های لازم در مورد چگونگی مراجعه و ایستادن افراد در پشت گیت‌ها در سالن‌ها اجرا شده و دستگاه‌های نوبت‌دهی نیز در ورودی سالن‌ها تعبیه شده است؛ ‌اما متاسفانه خیلی از مراجعان موارد پیش‌بینی شده را رعایت نکرده و حتی ماسک هم نمی‌زنند؛ به این دلیل است که مجبور هستیم تعداد ورودی به سالن‌ها را محدود کنیم تا تجمع در سالن ایجاد نشود.

رئیس مرکز شماره‌گذاری راهور ناجا با تاکید دوباره بر این مطلب که با توجه به اجرای طرح شماره‌گذاری خودروها به‌صورت زوج و فرد تعداد مراجعان کمتر شده مهم‌ترین مشکل موجود را عدم اعتبار وکالتنامه‌های فروش خودرو دانست و گفت: ‌این مساله از طریق پلیس به ستاد ملی مبارزه با کرونا اطلاع داده شده تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

انتهای پیام/ منبع: فارس

مراکز شماره گذاری تا چه ساعتی فعالیت می کنند؟

مراکز شماره گذاری از امروز تعطیل می شود

مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک در ایام نوروز خدمات می دهند

مدارک لازم برای نقل و انتقال وسایل نقلیه

تعویض پلاک نشدن خودرو پس از فروش تخلف محسوب می شود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!