پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

شورای_رقابت_لوگو

8 عضو شورای رقابت توسط رئیس جمهور منصوب شدند

رئیس‌ جمهوری در احکام جداگانه‌ای و به‌ پیشنهاد معاون رئیس‌ جمهوری 8 عضو شورای رقابت را منصوب کرد. حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در احکام جداگانه‌ای و به‌پیشنهاد معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزیران امور اقتصادی و دارایی، دادگستری و صنعت، معدن و تجارت، هشت عضو شورای رقابت را منصوب کرد. […]

سهیل زنگنه
چهارشنبه - ۱۵ مهر ۱۳۹۴

رئیس‌ جمهوری در احکام جداگانه‌ای و به‌ پیشنهاد معاون رئیس‌ جمهوری 8 عضو شورای رقابت را منصوب کرد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در احکام جداگانه‌ای و به‌پیشنهاد معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزیران امور اقتصادی و دارایی، دادگستری و صنعت، معدن و تجارت، هشت عضو شورای رقابت را منصوب کرد.

این اعضا برای یک دوره شش‌ساله و در چارچوب ماده 53 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، منصوب شدند.

رئیس‌جمهور به‌پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی، رضا شیوا و فرهاد خداداد کاشی را به‌عنوان صاحب نظر اقتصادی و سیدابوالفضل فاطمی‌زاده را به‌عنوان متخصص در امور مالی به عضویت شورای رقابت منصوب کرد.

روحانی همچنین به‌پیشنهاد وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراهیم بهادرانی و سید محمد روحانی‌پور را به‌عنوان صاحب نظر در امر تجارت و مهندس احمد دوست‌حسینی را به‌عنوان صاحب نظر در امر صنعت، به عضویت شورای رقابت منصوب نمود.

رئیس‌جمهور همچنین به‌پیشنهاد وزیر دادگستری، ولی رستمی را به‌عنوان حقوقدان و احمد داودی را به‌پیشنهاد معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به‌عنوان صاحب نظر در خدمات زیربنایی در شورای رقابت، برگزید.

روحانی در این احکام، توفیق اعضا را در انجام شایسته وظایف و مسئولیت‌های محوله با رعایت اصول قانونمداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، از خداوند متعال مسئلت کرده است.

یکی از مهم ترین وظایف شورای رقابت پیش از این قیمت گذاری خودرو بود که با توجه به راهکارهای دولت برای خروج از رکود بازار خودرو، این وظیفه از دوش این شورا برداشته شده است.

14 راهکار دولت برای خروج از رکود بازار خودرو

 تعدیل 50 درصدی نیروی کار در کارخانه‌های قطعه سازی

مدیرعامل ایران خودرو:کیفیت حق مردم است

فولکس واگن خواستار همکاری مشترک با ایران

 

برچسب‌ها : شورای رقابت

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی