پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نیسان_مزدا_تویوتا_لوگو

5 خودروساز ژاپنی در انتظار لغو تحریم ها

5 خودروساز ژاپنی خود را برای بازگشت به بازار ایران آماده می کنند و قصد دارند بلافاصله پس از لغو تحریم ها مونتاژ تولیدات خود در ایران را آغاز کنند. به گزارش نیکی ژاپن، در حالی که چشم انداز لغو تحریم های اقتصادی علیه ایران روشن تر شده است شرکت نیسان موتور و دیگر شرکت های […]

سهیل زنگنه
شنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۴

5 خودروساز ژاپنی خود را برای بازگشت به بازار ایران آماده می کنند و قصد دارند بلافاصله پس از لغو تحریم ها مونتاژ تولیدات خود در ایران را آغاز کنند.

به گزارش نیکی ژاپن، در حالی که چشم انداز لغو تحریم های اقتصادی علیه ایران روشن تر شده است شرکت نیسان موتور و دیگر شرکت های خودروساز ژاپنی در تلاشند تا صادرات خود به ایران را از سر بگیرند.

شرکت نیسان موتور به قطعه سازان خبر داده است که ممکن است از بهار آینده ارسال محموله های تولیدی به مقصد ایران را از سربگیرد. این شرکت به جای صادرات خودروی ساخته شده به ایران قطعات سوار نشده را به این کشور ارسال می کند تا در داخل مونتاژ شود.

شرکت نیسان در نظر دارد سالانه چندین هزار خودرو به این ترتیب به ایران صادر کند.

شرکت سوزوکی موتور نیز خود را برای افزایش صدور قطعات خودرو به ایران برای مونتاژ در این کشور آماده می کند. این شرکت از سال 2005 به این سو سالانه 4000 خودرو در ایران تولید می کرد اما از سال 2012 و به دلیل تحریم ها این رقم کاهش قابل توجهی داشته است. سوزوکی در نظر دارد مدل های جدیدی به بازار ایران عرضه کند.

شرکت ایسوزو موتورز نیز برای صادرات کامیون های سبک و تولیدات دیگر خود به ایران برنامه ریزی می کند.

بر اساس این گزارش شرکت تویوتا موتور ازسرگیری صادرات به ایران در کمترین فاصله پس از لغو تحریم ها را مد نظر قرار داده است. این شرکت که بزرگترین خودروساز ژاپنی است در سال 2010 ارسال خودروهای سواری خود به ایران را متوقف کرد و در چند سال اخیر فقط چند صد دستگاه خودرو در سال به ایران فروخته است.

سال گذشته 1.1 میلیون خودرو نو در بازار ایران به فروش رفت و انتظار می رود این رقم در سال 2020 به 1.6 میلیون دستگاه برسد.

شرکت مزدا موتور در پی کاهش تحریم ها آوریل گذشته برخی قطعات خودروی تولید خود را به ایران صادر کرد. این شرکت در سال 2013 ارسال قطعات به ایران را متوقف کرده بود. این شرکت در حال حاضر قطعات مربوط به خودروی مزدا3  و کامیون های کوچک را برای مونتاژ به ایران ارسال می کند. سال گذشته حدود هزار خودرو مزدا3 در ایران به فروش رفت. این شرکت در نظر دارد صادرات خود به ایران را افزایش دهد.

منبع: ایران جیب

ژاپن به دنبال شرکای ایرانی برای تولید خودرو و قطعات

گروه‌های حقیقت یاب هلندی به ایران می آیند.

بازگشت مزدا به جاده مخصوص

هیئت فرانسوی به ایران می آید

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

  • رحمانی | 02/08/1394 در 21:20

    سلام عزیزان – یه کم به فکر اقشار حقوق بگیر و کم درآمد برای خریدخودرو هم باشید.- چون این اقشار خیلی بیشتر از افراد پر درآمد هستند و می توانند بازار خوبی برای خودرو با قیمتی که مناسب باشد ایجاد کنند. — البته خودروهای مناسب در کشورهای خارجی تقریبا مبلغشان برابر میشه با هزینه خودروهای بی کیفیت داخلی که الان مجبور به خرید آنها هستیم- –تشکر

کیوسک مطبوعاتی