تعامل وزارت نفت و وزارت صمت برای تولید خودروهای پایه گازسوز

قائم‌مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از تعامل وزارت نفت با وزارت صمت برای تولید خودروهای پایه گازسوز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حمید قاسمی ده‌چشمه قائم‌مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه تولید کارخانه‌ای خودروهای دوگانه‌سوز اظهار کرد: اقدامات این شرکت با اولویت دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی با جدیت در حال انجام است اما برای تولید کارخانه‌ای خودروهای دوگانه ‌سوز نیز در حال مذاکره با شرکت‌های خودروساز هستیم.

وی درخصوص آخرین وضعیت ثبت‌نام‌های صورت‌گرفته برای تبدیل خودرو به دوگانه‌سوز گفت: تاکنون ۵۵ هزار خودرو در سایت gcr.niopdc.ir ثبت نام کرده‌اند که حدود ۶ هزار خودرو مجاز شناخته شده‌اند.

قائم‌مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره بر اینکه اطلاعات وارد شده در این سامانه به‌طور کامل و دقیق ثبت خواهد شد، اظهار کرد: تعداد ثبت‌نام‌ها و متقاضیان متغیر است اما در سایت جدیدی که طراحی شده، سیستم پایش کاملا دقیق است و می‌توانیم آمار دقیق را به‌دست آوریم.

قائم‌مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به وضعیت کارگاه‌های تبدیل خودرو گفت: تمام کارگاه‌های تبدیل خودرویی که در سامانه قرار دارند، به‌صورت مجاز و استاندارد فعالیت می‌کنند و هیچ کدام از واحدهای غیر مجاز در سامانه قرار ندارند.

قاسمی با تاکید بر اینکه کارگاه‌های تجهیز زیر نظر پیمانکاران اصلی مستقیم ما هستند، افزود: یعنی کارخانه‌های تولیدکننده با شماره سریال مشخص تجهیزات را در اختیار کارگاه‌ها قرار می‌دهند و بعد از اینکه خودرو وارد این کارگاه شد، پلاک آن خودرو توسط دوربین خوانده و به سامانه متصل می‌شود.

وی ادامه داد: تجهیزاتی که روی خودرو متصل می‌شود با کد رهگیری که دارند به سامانه وصل می‌شوند و به‌طور کامل می‌دانیم که خودرو با چه تجهیزاتی تبدیل شده و این مساله کاملا زیر نظر سازمان استاندارد است و امکان تقلب و استفاده نامناسب از این تجهیزات نیست.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

افزودن شدن 100 جایگاه تک سکو سی‌ان‌جی و سوخت مایع به تهران

اعلام آمادگی 7 شرکت بزرگ مخزن ساز برای اجرای طرح دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی

مصرف روزانه ۲۴.۳ میلیون مترمکعب گاز CNG

چه خودروهایی می توانند در طرح تبدیل موتور بنزین سوز به پایه گاز سوز ثبت نام کنند؟

پیش بینی اجرایی شدن طرح RFID حداقل تا 15 دیگر

خودروهایتان را در مراکز مجاز دوگانه سوز کنید

اولویت دوگانه سوز کردن با خودروهای فعال حمل و نقل عمومی است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!