شرط جدید کمیته خودرو برای ثبت نام در طرح های فروش فوق العاده خودروسازان

براساس تصمیم گیری های صورت گرفته در کمیته خودرو در خصوص طرح فروش های فوق العاده خودروسازان، دارا نبودن پلاک فعال در هر خانواده شرط جدید برای ثبت‌نام متقاضیان در فروش فوق‌العاده تابستان خودروسازان است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

در جلسه کمیته خودرو که با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان دستگاه‌های نظارتی و خودروسازان برگزار شد، عدم خرید خودرو ظرف 48 ماه گذشته از خودروسازان و دارا نبودن پلاک فعال در هر خانواده، شروط جدید برای ثبت‌نام متقاضیان در فروش فوق‌العاده تابستان خودروسازان تعیین شد.

در این جلسه علاوه بر بررسی روند تولید خودرو، مقرر شد تا موضوع تخصیص ارز مورد نیاز ترخیص قطعات خودرو با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک ایران مورد پیگیری واقع شود. اقدام برای تکمیل 45 هزار دستگاه خودروی موجود در کف کارخانه‌ها از جمله دیگر مصوبات کمیته خودرو بود.

گزارش خودرو

موضوع قیمت خودرو نیز یکی از مباحث مطرح شده در جلسه کمیته خودرو بود که بر اساس آن مقرر شد تا جلسات مشترکی از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سازمان حمایت با شورای رقابت برگزار شود.

کاهش ارزبری و افزایش ساخت داخل قطعات خودرو، از جمله مصوبات دیگر کمیته خودرو بود که بر اساس آن مقرر شد تا در جلسات بعدی کمیته خودرو، موضوع ساخت داخلی و کاهش ارزبری صنعت خودروی کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛ ضمن اینکه خودروسازان مکلف شدند تا فهرست قطعات دارای ارزبری و میزان ارز مورد نیاز آن‌ها را به صورت هفتگی به کمیته خودرو گزارش دهند.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

واگذاری امتیاز، خرید و فروش حواله خودروهای قرعه کشی شده ممنوع!

مراسم قرعه کشی پيش فروش محصولات ايران خودرو برگزار شد

مسئولیت فروش احتمالی حواله خودرو های در رهن ایران خودرو، بر عهده مالک است

اطلاعیه مهم خودروسازان در خصوص واگذاری امتیاز خرید خودروهای قرعه‌کشی عید سعید فطر

اطلاعیه مشترک ایران‌ خودرو و سایپا در خصوص فرآیند قرعه‌کشی فروش ویژه ۲۵ هزار دستگاه خودرو

نظارت سازمان حمایت بر همه فرآیند قرعه کشی خودروها

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!
  1. ابراهیم

    تکلیف اون که از خانوادش جدا زندگی میکنه چیه؟
    بهتر نبود جای این میگفتن تو ۴۸ ماه پلاک فعال نداشته باشه؟