کاهش نرخ سود بانکی شرکت های لیزینگ خودرو

در حالی دولت وعده داده در هفته جاری بسته خروج از رکود رونمایی می‌شود، مدیرکل نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از کاهش نرخ سود بانکی شرکت های لیزینگ خودرو در قالب این بسته خبر داده تا بتواند بازار تقاضا را تحریک کند.

به نقل از دنیای اقتصاد، این موضوع در شرایطی مطرح شده است که بسیاری از کارشناسان، راهکار رفع رکود بازار خودرو را افزایش توان خرید مشتریان از طریق فروش اقساطی و لیزینگی عنوان می کنند. با وجود تاکید کارشناسان بر فروش لیزینگی، اما با عمیق شدن رکود صنعت خودرو ظاهرا توجهی به این موضوع صورت نگرفته است. دست‌اندرکاران صنعت خودرو علت بی‌توجهی درخصوص راه‌اندازی شیوه‌های مختلف فروش از جمله لیزینگ را به‌دلیل نرخ‌های بالای سود شبکه بانکی و عدم جذابیت این موضوع برای مشتریان می‌دانند. با این حال، به‌نظر می‌رسد که دولت قصد دارد با کاهش نرخ سود در شرکت‌های لیزینگ، مشتریان را ترغیب به خرید خودروی داخل کند.

آن‌گونه که پیداست وضعیت صنعت خودرو به حدی بحرانی است که دولت در بسته خروج از رکود خود بار دیگر به تغییر نرخ سود بانکی برای فعال شدن شرکت‌های لیزینگ پرداخته است.

در همین زمینه، یک منبع آگاه روز گذشته در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» گفت: در بسته سیاستی جدید مقرر شده که با فراهم آوردن مقدمات کاهش نرخ سود بانکی، شرکت‌های لیزینگ نیز با نرخ‌های پایین‌تر از نرخ‌های فعلی فعالیت کنند.

10 هزار نیروی انسانی در قطعه سازی بیکار شدند

کاهش 50 درصدی تولید خودرو در شهریور ماه

14 راهکار دولت برای خروج از رکود بازار خودرو

نظر شما !!