تحقق افق 1404 در تولید خودروهای تجاری دور از دسترس نیست

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان توضیح داد: با توجه به اقدامات اخیر خودروسازان به بازگشت به ریل افق 1404 در تولید خودروهای تجاری امیدواریم هستیم.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

آرش محبی‌نژاد دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان اظهار کرد: نهضت داخلی‌سازی و تعمیق ساخت داخل اکنون به خودروهای دیزلی کشور نیز تسری پیدا کرده و تفاهم‌نامه‌هایی که به‌تازگی گروه صنعتی ایران‌خودرو برای تامین اتوبوس و مینی‌بوس با شهرداری تهران منعقد کرده، گویای همین مساله است.

وی بیان کرد: این‌چنین قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایی نه فقط نیاز مصرف‌کنندگان داخلی به خودروهای سنگین و تجاری را می‌تواند حل کند، بلکه زنجیره تامین خودروسازان را نیز با خود همراه و منتفع خواهد کرد تا بلوغ تولید خودروهای تجاری را نظیر خودروهای سواری شاهد باشیم.

محبی نژاد توضیح داد: با تفکرات جدیدی که در مجموعه مدیریت ایران‌خودرو حاکم شده و همچنین بازسازی ساختاری این خودروساز، تحولات اساسی در این مجموعه انتظار می‌رود و در این زمینه، زنجیره تامین خودروسازی و قطعه سازان نیز به یاری خودوسازان خواهند پرداخت.

گزارش خودرو

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان تصریح کرد: در افق چشم انداز ۱۴۰۴ تولید ۱۲ هزار دستگاه خودروی تجاری در کشور هدف‌گذاری شده و هرچند با روندی که در سال‌های اخیر شاهد بودیم دستیابی به این اهداف دور از دسترس بود، اما با حرکت‌های اخیر امیدواریم تا بازگشت به ریل افق ۱۴۰۴ را در بخش خودروهای تجاری نیز شاهد باشیم.

وی گفت: در سال‌های گذشته برخی سیاستگذاری‌ها و تصمیمات اشتباه و همچنین تحریم‌ها و کرونا (که در ماه‌های گذشته مزید بر علت شده)، هدف‌گذاری تولید خودروهای تجاری را از مسیر خود خارج کرده بود، اما اکنون به همت خودروسازان و قطعه سازان و البته کمک قوای سه‌گانه کشور می‌توان گفت که مجددا در مسیر از پیش تعریف شده قرار گرفته‌ایم.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان تاکید کرد: قطعه‌سازان برای تامین قطعات این خودروها در همه بخش‌ها حتی موتور و قوای محرکه آنها آمادگی کامل دارند و همان توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در بخش خودروهای سواری، در بخش تجاری قابل توسعه است.

وی اظهار کرد: اگر شرایط محیطی لازم فراهم شود، صنعت قطعه‌سازی ثابت کرده که می‌تواند خودش را در سطح بین‌المللی مطرح کند و کمک به ساخت پروژه K۱۳۲ (جدیدترین محصول سواری ایران خودرو) تبلور این توانمندی است.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

تعداد نمایندگی‌های ارائه دهنده خدمات «کوییک سرویس» ایساکو افزایش یافت

تداوم حرکت تولید خودروهای تجاری به سوی خودکفایی

افزایش ۳۰ درصدی تولید در ایران ‌خودرو

بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه کشور از ایران خودرو

بازدید معاون اول رییس جمهور از دستاوردهای ایران خودرو در نهضت ساخت داخل

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

نظر شما !!