صنعت خودرو با دانش بنيان ها تقويت مي شود/ توليد قطعات “هاي تك” خودرو با تكيه بر توان دانش بنيان ها

عضو اتاق بازرگاني ايران گفت: در شرايطي كه صنعت خودرو با تحريم روبرو است و واردات برخي از قطعات با دشواري صورت مي گيرد، مي توان با همکاری مجموعه هاي دانش بنيان نسبت به توليد قطعات خاص اقدام كرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بهنام نيكفر درباره استفاده از توان مجموعه هاي دانش بنيان در صنعت خودرو، تصريح كرد: مجموعه هاي دانش بنيان در بخش هاي مختلف پيشرفت خوبي داشتند و به واسطه حضور آنها در اقتصاد، برخي از مشكلات حوزه توليد برطرف شده است.

وي افزود: از آنجا كه كشور با تحريم روبرو است و امكان واردات برخي از قطعات خودرو وجود ندارد، بهترين راهكار اين است كه از توان مجموعه هاي دانش بنيان فعال در حوزه خودرو استفاده كرد.

عضو اتاق بازرگاني ايران اشاره كرد: شركت هاي خودروسازي با اعلام اينكه در توليد كدام قطعات مي خواهند از توان مجموعه هاي دانش بنيان استفاده كنند، مي توانند به سمت حل مشكلات توليد حركت كنند.

وي با بيان اينكه بخشي از مشكلات بازار خودرو و گراني رخ داده به جهت كاهش توليد خودرو و عدم تجاري سازي خودروها (به علت نقص قطعه) است، گفت: با حضور مجموعه هاي دانش بنيان، صنعت خودرو تقويت مي شود و اين امكان براي شركت هاي خودروسازي فراهم خواهد شد تا تيراژ خود را بالا ببرند و ديگر خودرويی به علت تحريم و نقص قطعه در پاركينگ شركت هاي خودروساز باقي نماند.

اثرگذاري مطلوب دانش بنيان ها

اين فعال اقتصادي تصريح كرد: توليد قطعات “هاي تك” خودرو با تكيه بر توان دانش بنيان ها محقق خواهد شد؛ البته شركت هاي قطعه سازي هم در اين حوزه فعاليت هاي بزرگي انجام دادند ولي دانش بنيان ها به جهت ماهيتي كه دارند مي توانند در اين زمينه اثرگذاري خوبي داشته باشند.

گزارش خودرو

وي افزود: پيشنهاد مي كنم كه براي توسعه همكاري ها، دفاتر مشتركي بين شركت هاي خودروسازي و مجموعه هاي دانش بنيان ايجاد شود تا در پي آن بتوان به تولیدی دست يافت كه نخست، مورد نياز صنعت خودرو باشد و دوم، هم افزايي بين مجموعه ها صورت گيرد.

عضو اتاق بازرگاني ايران گفت: همكاري دانش بنيان ها با قطعه سازان هم از ديگر موضوعاتي است كه مي

توان دنبال كرد؛ در حال حاضر قطعه سازان زيادي در كشور فعاليت مي كنند اما به نظر مي رسد براي رشد صنعت قطعه سازي و در ادامه خودروسازي بايد از مجموعه هاي دانش بنيان بيش از گذشته استفاده كرد.

شروع همكاري هاي سه جانبه

وي خاطرنشان كرد: استفاده از توان دانش بنيان ها در صنايع مختلف ضروري است اما اگر مي خواهيم در صنعت خودرو پيشرفت هاي مناسبي حاصل شود بهتر است كه مشاركت با برخي از شركت هاي خارجي را دنبال كنيم؛ درست است كه در شرايط تحريمي به سر مي بريم اما شركت هاي خودروسازي با مذاكره مي توانند از توان مهندسي خودروسازان و قطعه سازان خارجي استفاده كنند.

نيكفر گفت: خودروسازان بايد به سمتي حركت كنند كه خودروها به جهت كيفيت ارتقاء پيدا كنند، از اين رو تاكيد مي كنم كه حركت به سمت دانش بنيان ها تقويت شود و فضاي همكاري دو جانبه و حتي سه جانبه ( قطعه سازان- خودروسازان- دانش بنيان ها) فراهم شود تا شاهد رونق و رشد صنعت خودرو باشيم.

انتهای پیام/

باید تبدیل شدن خودرو به یک کالای سرمایه ای جلوگیری کرد

خرید و فروشی در بازار خودرو نیست اما قیمت ها صعودی است

کاهش ۲۵ درصدی مراجعات و شکایات از گروه صنعتی ایران خودرو

قیمت خودروها برای فصل دوم سال باید زودتر اعلام شود

صادرات و واردات عامل تعادل قیمت خودرو و افزایش کیفیت

اصلاح شیوه قیمت گذاری خودرو، صرفه اقتصادی برای کل زنجیره تامین خواهد داشت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

نظر شما !!