قرارداد سايپا با ۴۸ مجموعه دانش‌بنيان/ افزايش همکاری سايپا با استارتاپ‌ها و مجموعه‌های دانش‌بنيان

مدیرعامل گروه خودروسازی سايپا گفت: با هدف بومی‌سازي قطعات مورد نياز صنعت خودرو با ۴۸ مجموعه دانش بنيان قرارداد همكاري امضا كرده‌ايم.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سيد جواد سليماني با اشاره به اقدامات گروه خودروسازی سایپا در یکسال اخیر برای افزایش همکاری با استارت آپ ها و مجموعه‌های دانش بنیان، بیان کرد: بهترین و کوتاه‌ترین مسیر برای برطرف کردن کمبودها و نیازهای فناورانه صنعت خودرو، افزایش همکاری با مراکز علمی کشور است و گروه خودروسازی سایپا این مهم را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است.

سلیمانی درباره ايجاد كميته همكاري‌هاي مشترك با مجموعه هاي دانش بنيان، اشاره كرد: طي سال‌هاي گذشته شركت‌های خودروسازي فعاليت‌هاي متعدد و بزرگي انجام دادند ولي اكنون با تعدد و بلوغ مجموعه‌هاي دانش بنيان مي‌توان فعاليت هاي مشترك تعريف كرد تا به واسطه آن بتوان صنعت خودرو را متحول كرد.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با بيان اينكه صنعت خودرو در بخش طراحي و توليد خودرو به پيشرفت هاي مطلوبي رسيده اما هنوز در توليد برخي از قطعات به خصوص قطعات “هاي‌تك” نتوانسته به سمت خوداتكايي برود، گفت: ما از تمام نخبگان، مجموعه هاي دانش بنيان و استارتاپ كه مي توانند به صنعت خودرو كمك كنند، دعوت مي كنيم تا با حضور در كميته “همكاري هاي مشترك با مجموعه هاي دانش بنيان” ايده هاي خود را مطرح كنند.

گزارش خودرو

وي با بيان اينكه تمام ايده‌هاي خوب و قابل حصول دانش‌بنيان‌ها و نخبگان با سرعت عملياتي خواهد شد، افزود: گروه خودروسازي سايپا در همكاري‌هاي جديد اجازه نخواهد داد كه فرصت و زمان در شرايط موجود كشور كه در بدترين وضعيت تحريمي است از بين برود، لذا اميدواريم با اعتماد دو طرفه بتوان صنعت خودرو را از توليد سنتي به سمت توليد دانش بنيان هدايت كرد.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا اشاره كرد: گروه خودروسازي سايپا در مسير تکمیل پروژه بومي سازي قطعات خودرو قرار گرفته است و در اين مسير پرپيچ و خم نيازمند همكاري بخش هاي مختلف چون معاونت علمي رياست جمهوري، سازمان ملي كارآفريني و پارك هاي علم و فناوري است.

سليماني با بيان اينكه هماهنگي بين صنعت خودرو و دانش بنيان ها يك ضرورت است، ادامه داد: اگر همكاري ها پيوسته و تعريف شده باشد نتايج خوبي عايد صنعت خودرو خواهد شد؛ در سال جهش توليد به دنبال اين هستيم كه حجم كارهاي مشترك با مجموعه هاي دانش بنيان با هدف توليد قطعات هاي تك را افزايش دهيم و به اعتقاد ما رسيدن به توليد داخلي تمام قطعات خودرو دور از دسترس نيست.

انتهای پیام/

سایپا بیشترین تیراژ تولید خودرو کشور در خرداد ۹۹ را ثبت کرد

صنعت خودرو با دانش بنيان ها تقويت مي شود/ توليد قطعات “هاي تك” خودرو با تكيه بر توان دانش بنيان ها

دانشگاه ها و نخبگان كشور از همكاري با خودروسازان استقبال مي كنند/ نخبگان آماده همكاري و ساخت قطعات استراتژيك خودرو هستند

افزایش تولید در سایپا با وجود محدودیت‌های کرونایی و تحریمی/ سایپا از تیراژ تولید سال گذشته در مدت مشابه عبور کرد

تولید محصولات جدید سایپا روی پلتفرم دانشگاهی/ تولید L90 ایرانی در سایپا در حال پیگیری است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!