همکاری کروز در راستای ساخت قطعات استراتژیک خودرو با نخبگان

شرکت صنایع تولیدی کروز بزرگترین و پیشرفته ترین قطعه ساز کشور در راستاي تاكيدات مقام معظم رهبری و همچنين اجراي ابلاغيه ۱۰ گانه قرارگاه توليدِ وزارت صمت كه در آن به جذب نخبگان، استفاده از پتانسيل مراكز دانش‌بنيان و افزايش خوداتکایی اشاره شده بود، همکاری با دانشگاه ها و جذب نخبگان را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سعید سهراب پور رئیس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاه ها در بنیاد ملی نخبگان گفت: دانشگاه ها و نخبگان با هدف توسعه صنعت خودرو و داخلی سازی قطعات، علاقه مند به همكاری در زمینه ساخت قطعات استراتژیك خودرو هستند و با تكیه بر توان جامعه دانشگاهی خیلی راحت تر می توان مشكلات به وجود آمده از تحریم ها را بی اثر كرد.

کروز به این موضوع باور و اعتقاد دارد كه همكاری بین صنعت و دانشگاه ها باید تقویت شود و در این راستا از سال گذشته همکاری با دانشگاه ها را آغاز کرد و توانست با همکاری جوانان نخبه و دانشگاهی، قطعات استراتژیک و هایتک خودرو را از وابستگی خارج کند و به خودکفایی برساند.

این شرکت با حضور موثر در اقتصاد مقاومتی و در شرایطی که وزارت صمت توجه ویژه به توسعه ساخت داخل در صنعت قطعه سازی با هدف کاهش واردات و ارزبری دارد، سعی در رسیدن به خودکفایی کامل در این صنعت را دارد که در حال حاضر 50 پروژه با دانشگاه های معتبر کشور از جمله شریف، تهران و امیرکبیر در حال انجام است و تاکنون توانسته 3000 قطعه از قطعات مورد نیاز خطوط توليد خودروسازان که در گذشته از خارج تامین می شد، با عمق ساخت داخل و دانش مهندسان و نخبگان این شرکت بومی سازی کند.

کروز برای ارتقاء دانش فنی، کاهش هزینه‌های تولید، ‌افزایش بهره‌وری، بهینه‌سازی مواد، طراحی محصول و تغییرات مهندسی خود حدود 40 نفر از دانشجویان دانشگاه های مذکور را در واحد تحقیق و توسعه خود مستقر کرده که در آینده با گذراندن واحدهای آموزشی می توانند جذب این واحد شوند. از آن جایی که با تكیه بر توان جامعه دانشگاهی خیلی راحت تر می توان مشكلات به وجود آمده از تحریم ها را بی اثر كرد جذب نخبگان در کروز همچنان ادامه دارد.

به دلایل متفاوت صنعت خودرو کشور نتوانسته است همپای پیشرفت های جهانی در این حوزه حرکت کند و برای جبران گذشته، بهترین راهكار این است كه قطعه سازان و خودروسازان از جامعه دانشگاهی و نخبگان بهره بیشتری ببرند. کروز با بهره گیری از تجربه و دانش دانشگاه ها كه در حوزه خودرو پروژه های تخصصی تعریف كردند، به نتایج مطلوبی دست یافته است.

انتهای پیام/

عذرخواهی ادمین «اختاپوس» به دلیل نشر اکاذیب علیه مدیران و 12 هزار پرسنل شرکت کروز

عملکرد کروز در داخلی سازی از مهندسی معکوس به طراحی قطعات ارتقاء پیدا کرده است

تجلیل نماینده مجلس شورای اسلامی از کارآفرینان شرکت کروز

جهش تولید در شرکت کروز قابل مشاهده است

استخدام 1000 نفر نیرو متخصص، تکنسین و کارگر خطوط تولید در کروز

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!