آشنایی با سیستم تشخیص ترافیک در خودرو

سیستم تشخیص ترافیک در بخش عقبی خودرو یکی از سیستم های جدید کمکی رانندگی است که مانع از بروز تصادفات رانندگی می‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

برای بسیاری از خریداران خودرو در بازارهای جهانی، امنیت از بالاترین اولویت برخوردار بوده و مهم ترین قابلیت یک خودرو بحساب می‌آید.

در حال حاضر با استفاده از انواع سیستم های کمکی، رانندگی ساده تر شده و این قابلیت به راننده و خودرو داده شده که به راحتی از بروز تصادف های رانندگی جلوگیری نماید.

در این جا به یکی از سیستم های جدید کمکی رانندگی خواهیم پرداخت که با عملکرد جالب و مناسب خود مانع از بروز برخی از تصادفات رانندگی به ویژه در پارکینگ های عمومی می گردد. این سیستم Rear-Cross Traffic Alert نام دارد.

این سیستم ایمنی معمولا به همراه سیستم تشخیص نقطه کور (Blind Spot Detection) ارائه می‌گردد و عملکرد آن دقیقا همان چیزی است که در نام آن وجود دارد:

جلوگیری از تصادف در هنگام حرکت با دنده عقب. این سیستم به راننده این قابلیت را می‌دهد که از وجود ترافیک و خودرو در بخش عقبی خودرو مطلع گردد.

این سیستم بسیار کاربردی بوده و در مواقعی مانند خروج از پارکینگ های عمومی شلوغ به یاری راننده می‌آید. این سیستم یک ویژگی بسیار جالب دارد.

این سیستم این امکان را به شما می‌دهد که هنگامیکه خودرو را در دنده عقب قرار می‌دهید، شما را از وجود خودروی عبوری در بخش عقبی خودرو حتی قبل از اینکه توانایی مشاهده آن را داشته باشید، مطلع نماید.

روش کار این سیستم نیز بدین صورت است که با استفاده از دو حسگر تعبیه شده در داخل سپر عقب خودرو، حرکت را در 2 قسمت انتهایی خودرو را تشخیص داده و راننده را از وجود خودروی در حال حرکت مطلع نماید. زاویه دید از حسگر ها هم زیاد بوده و با توانایی رصد زاویه 120 درجه ای امکان بروز تصادف را کاهش می‌دهد.

در هنگامیکه این سیستم متوجه حضور خودروی عبوری در بخش عقبی گردد، با استفاده از چراغ های LED نصب شده بر روی آینه جانبی، پیام اخطار بصری به صورت یک نماد چشمک زن را به راننده منتقل می‌نماید و وی را از وجود یک خودرو آگاه می ‌نماید.

با توجه به این نکته که 20 درصد تصادفات رانندگی در پارکینگ های عمومی اتفاق می‌افتد، می توان به اهمیت و کارآیی مناسب این سیستم پی برد و خریداران از وجود آن بر روی خودروهای خود بسیار راضی خواهند بود.

در مجموع خودروهایی که به این قابلیت جالب و کاربردی مجهز شده باشد، اطمینان بیشتری را به راننده داده و با جلوگیری از بروز تصادفات رانندگی در هنگام حرکت با دنده عقب در پارکینگ ها و مکان های شلوغی مانند آن، مانع از ابراز پشیمانی و عذر خواهی از راننده خودرویی که در هنگام حرکت با دنده عقب به آن برخورد کرده ایم می‌گردد!

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

ماجرای تسلا / از کتاب الکترونیک تا انقلاب در صنعت خودرو!

تشکیل کمیته مشترک برای تهیه فوری طرح سامان‌دهی صنعت و بازار خودرو

خودرو آئودی e-tron تنها در 45 دقیقه شارژ می شود!

لزوم توجه به مشکل تامین منابع مالی قطعه سازان

رويكرد وزارت صمت تعمیق و توسعه ساخت داخل صنعت خودرو است

بهترین کشورها برای حضور خودروهای خودران کدامند؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!