پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

زتا خودرو برقی روسی

زمان تولید نخستین خودرو برقی روسیه اعلام شد

وزیر صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد اولین خودروی برقی این کشور با نام «زتا» تا اواخر سال 2020 به تولید انبوه می رسد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد اولین خودروی برقی این کشور با نام «زتا» تا اواخر سال 2020 به تولید انبوه می […]

سبحان قالیباف
سه شنبه - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

وزیر صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد اولین خودروی برقی این کشور با نام «زتا» تا اواخر سال 2020 به تولید انبوه می رسد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد اولین خودروی برقی این کشور با نام «زتا» تا اواخر سال 2020 به تولید انبوه می رسد.

تولید این خودرو در شهر تولیاتی، یکی از مراکز اصلی صنعت خودروسازی روسیه آغاز خواهد شد. این خودروها اول در بازار داخل به فروش می رسند ولی پروژه تجاری اولیه زتا نشان می دهد که احتمالاً به سایر کشورها هم صادر خواهد شد.

وزیر صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد مجوز این خودرو 70 درصد تکمیل شده و انتظار می‌رود این فرآیند تا پایان سال جاری میلادی کامل شود.

تولیدکنندگان زتا قبلا اعلام کرده بودند 10 خودرو در سال جاری میلادی تولید می‌شود و قصد دارند این رقم را در 2021 به 2000 خودرو برسانند. این کارخانه می تواند سالانه حدود 15 هزار خودرو تولید کند.

زتا اولین خودروی تمام برقی روسیه است که در اختیار عموم قرار می گیرد. طبقه گفته رسانه های داخلی، ارزانترین خودرو 450 هزار روبل (حدود 6 هزار دلار) قیمت خواهد داشت. برد این خودروها بین 200 کیلومتر در مدل‌های ارزانتر تا 560 کیلومتر در مدلهای پیشرفته تر متغیر خواهد بود.

مردم روسیه نسبت به سایر نقاط جهان تمایل کمتری به خودروهای برقی نشان می‌دهند. سال گذشته کمتر از 300 خودروی برقی جدید در این کشور فروخته شده است.

تقاضا برای خودروهای برقی جدید در شهرهای بزرگ روسیه مثل مسکو و سن پترزبورگ بیشتر است و مردم سایر مناطق بیشتر به دنبال این خودروها در بازار های دست دوم هستند.

در حالی که اکثر خودروهای برقی گران‌قیمت هستند، یک دلیل دیگر تقاضای پایین برای این خودروها، کمبود زیرساخت های شارژ آنهاست که بیشتر در شهرهای دارای جمعیت بالا قرار دارد.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

تمایل روس ها برای عرضه محصولات ایران خودرو

بازگشت ایران خودرو به بازار روسیه در نمایشگاه خودرو مسکو

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی