تداوم قیمت گذاری دستوری نتیجه ای جز التهاب در بازار خودرو ندارد

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: ادامه قیمت‌گذاری دستوری خودرو نتیجه‌ای جز التهاب بیشتر بازار و زیان خودروسازان و قطعه‌سازان به همراه ندارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمدرضا نجفی‌منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه افزایش قیمت خودرو ناشی از رشد نرخ ارز کمتر از سایر کالا‌ها بوده اظهار کرد: اگر قرار بود خودرو همپای ارز بالا برود، بنابراین حالا که نرخ دلار به حدود ۲۳هزار تومان رسیده و ارزش پراید نیز تقریبا ۶ هزار دلار باشد، باید این خودرو با قیمت ۱۳۸میلیون تومان در بازار فروخته شود.

وی همچنین بر ضرورت آزادسازی قیمت خودرو تاکید کرد و گفت: به دلیل عرضه محدود در بورس ناچاریم بخش زیادی از مواد اولیه خود را از بازار آزاد و با قیمت‌های بالاتر خریداری کنیم درحالیکه دولت قیمت محصول نهایی را دستوری تعیین می‌کند.

نجفی‌منش اشاره کرد: با وجود اینکه قیمت مواد اولیه در بورس نسبت به سال گذشته دو برابر شده اما ما باید به عنوان مثال فولادی که در بورس کیلویی ۱۳هزار تومان قیمت‌گذاری شده را از بازار آزاد با قیمت ۱۸هزار تومان بخریم.

این فعال صنعت قطعه تصریح کرد: ادامه قیمت‌گذاری دستوری خودرو نتیجه‌ای جز التهاب بیشتر بازار و زیان خودروسازان و قطعه‌سازان به همراه ندارد و از طرفی در حال حاضر هزینه سرکوب قیمت خودرو را مردم می‌دهند و سود آن به جیب دلالان می‌رود.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه قیمت مواد اولیه نسبت به پارسال دوبرابر شده است، افزود: همچنین قیمت ارز ظرف مدت چند ماه بیش از ۱۰ هزار تومان گران شده با این وجود برخی از مسئولین معتقدند که نباید قیمت خودرو افزایش یابد.

قیمت پراید در بازار آزاد

امروز قیمت هر دستگاه پراید۱۱۱ حدود 93 میلیون و 500 هزار تومان، پراید ۱۳۱ حدود 81 میلیون و مدل ۱۳۲ این خودرو 81 میلیون و 500 هزار تومان اعلام شد.

همچنین قیمت تیبا معمولی در این بازار 96 میلیون، نمونه هاچ بک این محصول ( تیبا 2) 109 میلیون تومان و ساینا 108 میلیون تومان است؛ هر دستگاه کوییک دنده‌ای و اتوماتیک هم به ترتیب با قیمت ۱۲۳ و ۱۲۷میلیون تومان به فروش می‌رسد.

قیمت پژو ۲۰۶ در بازار

امروز قیمت پژو ۲۰۶ تیپ 2 در بازار آزاد تهران حدود 164 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5، 204 میلیون تومان و پژو ۲۰۶ صندوقدار 195 میلیون تومان است؛ پژو ۲۰۷ دستی و اتوماتیک هم ۲۳۵ و ۳۱۸میلیون تومان اعلام قیمت شد.

قیمت پژو ۴۰۵ جی ‌ال ‌ایکس هم به 143 میلیون تومان و پژو پارس سال به 174 میلیون تومان رسید؛ رانا در بازار امروز 162 میلیون تومان، دنا ۲۱۸ و دنا پلاس ۲۶۲میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

انتهای پیام/ منبع: اقتصادآنلاین

مجلس به منظور ساماندهی به بازار و صنعت خودرو دست به کار شد

بانک مرکزی با عدم تخصیص ارز، صنایع خودروسازی را زمین‌گیر خواهد کرد

فاصله قیمت خودرو در کارخانه و بازار همچنان بالاست

صنعت خودرو با دانش بنيان ها تقويت مي شود/ توليد قطعات “هاي تك” خودرو با تكيه بر توان دانش بنيان ها

خرید و فروشی در بازار خودرو نیست اما قیمت ها صعودی است

روند کاهش قیمت ها در بازار خودرو متوقف شده است

لزوم نظارت سازمان ها بر نصب پلاک روی خودروهای صفر کیلومتر

در تمام كشورها خودرو كالایی مصرفی است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!