هزینه تعمیر و نگهداری تسلا مدل S چقدر است؟

طبق بررسی های صورت گرفته هزینه تعمیر و نگهداری یک دستگاه خودرو الکتریکی تسلا مدل اس با کارکرد بیش از ۳۰۰،۰۰۰ مایل حدود ۱۰ هزار دلار است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

یکی از مزایای تبلیغاتی بسیار زیاد خودروهای الکتریکی نسبت به وسایل نقلیه دارای پیشرانه‌های احتراق داخلی، ارزان‌تر بودن هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری آن‌ها است؛ اما آیا این صرفه‌جویی در هزینه‌ها واقعاً درخورتوجه است؟

وقتی اولین خودروهای برقی تسلا به‌ویژه نمونه‌های اولیه مدل S وارد بازار شدند، مشخص نبود که در طولانی‌مدت چقدر قابل اطمینان هستند. از این گذشته، آن‌ها توسط شرکت نسبتا تازه‌کار و جوان در آن زمان و با تجربه محدود در زمینه‌ی خودروسازی ساخته می‌شدند. در سال‌های پس از آن، فروش تسلا رو به افزایش بود و برخی از مالکان، مسافت‌های زیادی را با خودروهای الکتریکی تسلا طی کردند.

تسلا 3

گزارش خودرو

یکی از این افراد، استیو ساسمن است. استیو در سال ۲۰۱۴، یک دستگاه خودرو تسلا مدل اس P85 را با ۳۵،۰۰۰ مایل (۵۶،۰۰۰ کیلومتر) کارکرد با قیمت ۷۹،۰۰۰ دلار خریداری کرد. او قبل از فروش تسلای خود در اوت سال گذشته با ۲۱۴،۰۷۲ مایل (۳۴۴.۵۱۵ کیلومتر) کارکرد، مسیرهای زیادی را با آن به مسافرت و گشت‌وگذار پرداخت. استیو حتی در طی این پنج سال، سفر جاده‌ای طولانی را با تسلا مدل اس به ۴۸ ایالت در آمریکا و کانادا انجام داد. حال با این تفاسیر، استیو چقدر برای تعمیر و نگه‌داری خودرویش در رانندگی طولانی‌مدت هزینه کرده است؟

تسلا اس

طبق گفته‌ی وب‌سایت Tesmanian، ساسمن فقط ۵،۴۱۵ دلار برای تعمیر و نگه‌داری خودروی برقی‌اش هزینه کرده است که مهم‌ترین هزینه‌های آن شامل پرداخت ۲،۲۱۵ دلار برای صفحه‌نمایش جدید سیستم سرگرمی و ۷۹۰ دلار برای پورت جدید شارژ می‌شود. ساسمن همچنین مجبور به تعویض دو مجموعه لاستیک، دستگیره‌های در و باتری ۱۲ ولتی و چند مورد دیگر شد.

مالک فعلی این خودرو همچنان به رانندگی با تسلا مدل اس ادامه می‌دهد و اخیرا کارکرد آن به ۳۰۰،۰۰۰ مایل (۴۸۲،۸۰۳ کیلومتر) رسید. در طی ۸۶،۰۰۰ مایل گذشته (۱۳۸،۴۰۳ کیلومتر)، هزینه‌های نگه‌داری آن حدود ۵،۰۰۰ دلار بوده است. از این گذشته، هزینه‌ی طی کردن ۳۰۰،۰۰۰ مایل رانندگی با تسلا مدل اس کارکرده کمی بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار در می‌آید. چنین هزینه‌ای باتوجه‌به شرایط خودروهای برقی در بازار بسیار چشم‌گیر به‌نظر می‌رسد.

انتهای پیام/ منبع: زومیت

تسلا 2 سال از سایر خودروسازان جلوتر است

ترکیب سنت و مدرنیته/ موستانگ کلاسیک با پیشرانه برقی وارد فاز تولید می شود

دوران خودروهای بنزین و دیزلی به ایستگاه آخر رسید؟

ماجرای تسلا / از کتاب الکترونیک تا انقلاب در صنعت خودرو!

ژاپن یا کره جنوبی، مقصد بعدی تسلا کدام کشور است؟

تویوتا عنوان ارزشمندترین برند خودروسازی را به نام خود کرد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!