مسافتی که با لاستیک یدکی می توان پیمود چقدر است؟

پنچر شدن لاستیک خودرو از اون دسته مواردی است که اکثر افراد حداقل یکبار آن را تجربه کرده اند در چنین مواردی ما به سراغ استفاده از لاستیک یدکی می رویم اما آیا می دانید چه مسافتی را می توان با این لاستیک ها طی کرد؟

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بسیاری از مواقع پیش می آید که لاستیک ماشین پنچر می شود و مجبور به استفاده از لاستیک زاپاس هستیم اما سوالی که شاید هنوز بسیاری از افراد به جواب مشخصی برای آن نرسیده اند این است که با لاستیک زاپاس چه مسافتی را می توانیم طی کنیم؟

لاستیک‌های یدکی موقت معمولاً طول عمر یک تایر معمولی را ندارند. لاستیک زاپاس در مقایسه با یک تایر معمولی اتومبیل، فقط یک لایه از پلی استر و دو کمربند فولادی با لایه‌ای از پلی استر دارند، به این معنی که آن‌ها نمی‌توانند تقریباً به اندازه یک تایر معمولی راه روند.

اصولا با لاستیک‌های یدکی می توان حداکثر سرعت 55 مایل در ساعت حرکت کرد اما برخی از آنها نیز تا 70 مایل امتیاز دارند. این میزان رانندگی می تواند برای شما کافی باشد تا بتوانید در اولین فرصت مکانیکی را پیدا کنید تا بتواند لاستیک پنچرتان را تعمیر کنید یا می توانید به دنبال یک فروشگاه تایر بگردید و لاستیک نو بخرید.

تایر‌های یدکی اصولا کوچک‌تر از لاستیک اصلی هستند. از آنجا که این لاستیک ها سبک‌تر هستند، بلند کردن و نصب آن برای یک فرد عادی نیز آسان‌تر است.

گزارش خودرو

برخی از خودروسازان یک تایر یدکی تمام سایز هم ارائه می‌دهند، این نمونه از تایر سنگین‌تر و فضای بیشتری را اشغال می‌کنند، اما مقاوم و بادوام هستند. این نوع از لاستیک های زاپاس عمر بیشتری دارند.این نوع لاستیک‌های یدکی به گونه‌ای طراحی شده اند که به شما کمک می‌کند قبل از اینکه با تایر‌های شما تخت شود به مقصد برسید.

برخی از خودروسازان برای صرفه جویی در وزن و هزینه، فقط به تهیه کیت تعمیر لاستیک تخت در خودرو اقدام می کنند.

نکته آخر این است که اگر یک تایر مسطح دارید، باید آن را تعویض کنید. قطعات یدکی موقتی هستند و ممنکن است در مواقع ضروری شما را دچار مشکل کنند.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

رفع مشکل لاستیک طی روزهای آتی

بیش از 1500 واحد خرده فروش تایر، سهمیه ای برای دریافت تایر ندارند

الزام ثبت قیمت تایرها در سامانه 124 قبل از عرضه به بازار

حمایت وزارت صمت از سرمایه گذاران حوزه تولید لاستیک سنگین

نگرانی تایرسازان از حضور خصولتی ها در صنعت تایر

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!