سرویس تاکسی های اینترنتی خودران به ناوگان حمل و نقل شانگهای چین اضافه شد

شرکت AutoX طی همکاری با پلتفرم حمل‌ونقل Amap علی‌بابا با ارائه خدمات تاکسی اینترنتی خودران به عموم مردم شانگهای را به اولین شهر جهان که میزبان تاکسی های خودران است تبدیل می کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

در ماه آوریل، شرکت فناوری خودرو خودران AutoX با پلتفرم حمل‌ونقل Amap علی‌بابا همکاری کرد تا روبوتاکسی‌ها را دردسترس مشتریان شرکت‌های تاکسی اینترنتی یا به‌اصطلاح اشتراک سواری شانگهای قرار دهد. اما فقط گروه محدودی از کاربران در آن زمان می‌توانستند به طرح آزمایشی دسترسی پیدا کنند. هم‌اکنون AutoX و Amap این سرویس را برای عموم مردم دردسترس قرار داده‌اند.

تاکسی خودران (1)

شبیه طرح آزمایشی، مشتریان می‌توانند تاکسی‌های خودران را ازطریق اپلیکیشن موبایل Amap علی‌بابا رزرو کنند، اما با ورود سرویس تاکسی Letzgo گزینه دیگری نیز به مسافران ارائه می‌شود.

گزارش خودرو

کارکنان Letzgo پیش از ارائه خدمات جدید در چند هفته آینده، در مرکز تاکسی‌های خودران مرکز عملیات AutoX شانگهای آموزش خواهند دید. پس از آن، افرادی که در منطقه جیادینگ شانگهای به تاکسی اینترنتی نیاز داشته باشند می‌توانند به‌صورت اینترنتی و با استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل Amap یا Letzgo سفارش تاکسی خودران خود را ثبت کنند. درنتیجه مسافران توسط یکی از ناوگان ۱۰۰ تایی تاکسی‌های خودران در آن منطقه سوار شده و به مقصد موردنظر برده می‌شوند.

تاکسی خودران (2)

باتوجه‌به شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری بیماری کووید ۱۹، شرکت AutoX چند اقدام جالب را در سرویس خود ارائه داده است. به‌عنوان مثال، هنگامی که مشتریان وارد وسیله نقلیه خودران می‌شوند، به‌جای اینکه لازم باشد با صفحه لمسی کار کنند، فقط باید ۴ رقم آخر شماره تلفن همراه خود را برای تأیید هویت بگویند و سیستم تشخیص صدا، سایر اقدامات را انجام می‌دهد. مسافران می‌توانند با استفاده از صفحه‌نمایش داخلی، بر پیشرفت سفر نظارت کنند.

شانگهای اولین شهر در جهان است که مردم می‌توانند از خدمات تاکسی اینترنتی خودران AutoX استفاده کنند، هرچند که این شرکت هم‌اکنون مشغول آزمایش خودروهای خودران در شنژن، ووهان، ووهو و تعدادی دیگر از شهرهای خارج از چین است و طی ماه‌های آینده خدمات خود را در این شهرها به عموم مردم ارائه خواهد داد.

انتهای پیام/ منبع: زومیت

آیا می دانیدهای جالب توجه در مورد پورشه!/ ساخت خودرو برقی 112 سال قبل از تولید تسلا مدل S

هزینه تعمیر و نگهداری تسلا مدل S چقدر است؟

آشنایی با ابر خودرو هیدروژنی

آشنایی با ابر خودرو هیدروژنی

نیسان و هوندا در یک قدمی ادغام

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!