بیل گیتس با تقدیر از فورد و جنرال موتورز، نامی از تسلا نیاورد!

همانطور که ایلان ماسک در یک پست توئیتری اعلام کرد بود این شایعه که می گویند من و گیتس عاشق هم هستیم کاملا نادرست است، این بار توسط بیل گیتس در اقدامی جالب توجه تایید شد!

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بنیانگذار مایکروسافت در یک پست وبلاگی از ماشین های الکتریکی و مزایای آنها سحن گفت اما صحبت های بیل گیتس با اقدامی جالب توجه همراه بود به این ترتیب که وی در این پست حرفی از تسلا و ایلان ماسک به میان نیاورد.

ظاهرا بیل گیتس خود را ملزم ندانسته تا صحبتی از محبوب ترین سازنده این دسته از خودروها یعنی تسلا در راستا اینکه این روزها نیاز به استفاده از خودروهای برقی و انرژی پاک بوده کند.

همانطور که در خبرها خواندید ارزش بازار تسلا هفته گذشته به بیش از ۳۷۵ میلیارد دلار رسید. گیتس که پیشتر در صحبت هایش از ماسک انتقاد کرده ظاهرا تصمیم گرفته بود که در حرف هایش پیرامون پیکاپ های تمام الکتریکی آینده حرفی از سایبر تراک جدید تسلا هم نزند.

وی در این راستا بیان کرد: خبر خوب اینکه ما به پیشرفتهای قابل توجهی در زمینه ساخت خودروهای برقی دست پیدا کرده ایم. همین حالا می توانید بروید و یکی از چندین مدل خودروی سبز موجود در بازار را خریداری کنید.

باتری هایی که در این خودروها به کار می رود از سال ۲۰۱۰ تاکنون ۸۵ درصد ارزان تر شده اند. بنابراین این ماشین ها مرتبا مقرون به صرفه تر می شوند (هرچند که فعلا نسبت به خودروهای بنزین سوز گرانتر هستند).

علاوه بر این، افزایش رقابت در بازار نیز بدان معناست که حالا گزینه های بسیار بیشتری مقابل مشتریان قرار دارد؛ از سدان های کوچک تا ماشین های اسپورت پر شتاب. شما حتی به زودی میتوانید یک پیکاپ تمام الکتریکی از شرکت های قدیمی نظیر جنرال موتورز و حتی خودروسازهای جدیدتر نظیر Rivian خریداری نمایید.

همانطور که می دانید در نوامبر سال گذشته (آبان ماه) تسلا یک پیکاپ تمام الکتریکی به نام سایبر تراک معرفی کرد که انتظار می رود ظرف 2 سال آینده وارد مرحله تولید انبوه شود.

البته برخی معتقدند که اشاره بیل گیتس به خودروهای اسپورت پرشتاب همان محصولات شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک باشد؛ فردی که بارها و بارها به صورت علنی شخصیت های شناخته شده صنعت تکنولوژی از جمله بیل گیتس را مورد انتقاد قرار داده است.

اخیرا نیز صحبت های جنجالی ماسک در مورد کرونا ویروس باعث بروز اختلافاتی میان او و گیتس شد.

ماسک در صحبت هایش ضمن انتقاد از قرنطینه اجباری دولت آمریکا که با هدف مهار کرونا ویروس وضع شده بود، هر گونه نگرانی در مورد کووید ۱۹ را بی معنی خواند!

ماه گذشته خبر رسید که تسلا مشغول تولید پرینترهای مولکولی موبایل با هدف ساخت یکی از واکسن های احتمالی کووید ۱۹ است که توسط شرکتی آلمانی به نام CureVac در دست آزمایش قرار دارد.

گیتس در واکنش به این خبر طی مصاحبه ای که ماه پیش با شبکه CNBC انجام داد دانش ماسک از واکسن ها را سرزنش کرد.

گیتس در صحبت هایش گفت: موضع گیری ماسک باعث عصبانیت دیگران می شود و در ادامه مدیر ۴۹ ساله تسلا نیز با چندین پست توییتری به این صحبت ها واکنش نشان داد و گفت این شایعه که می گویند من و گیتس عاشق هم هستیم کاملا نادرست است.

این 2 کارآفرین شناخته شده دنیای تکنولوژی اولین بار نیست که بر سر انتخاب وسیله نقلیه شان با هم اختلاف نظر پیدا می کنند.

در ماه فوریه وقتی ماسک متوجه شد که بیل گیتس یکی از خودروهای برقی پورشه را به ماشین های برقی تسلا ترجیح داده چنین نوشت:

حرفهایم با گیتس بی فایده بود!

انتهای پیام/ منبع: دیجیاتو

آمار فروش خودرو برقی در بازار اروپا از چین جلو زد

آیا می دانیدهای جالب توجه در مورد پورشه!/ ساخت خودرو برقی 112 سال قبل از تولید تسلا مدل S

هزینه تعمیر و نگهداری تسلا مدل S چقدر است؟

تسلا 2 سال از سایر خودروسازان جلوتر است

ترکیب سنت و مدرنیته/ موستانگ کلاسیک با پیشرانه برقی وارد فاز تولید می شود

اگر واردات خودرو آزاد شود اولویت با هیبریدی ها است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!