اعلام شرایط تعیین تکلیف خودروهای ورود موقت توسط گمرک

گمرک ایران با توجه به مسدود بودن برخی از مرزها در شرایط کرونایی موجود در بخشنامه‌ای شرایط تعیین تکلیف و تحویل خودروهای ورود موقت را مشخص کرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

دفتر واردات گمرک در بخشنامه ‌ای به تعیین تکلیف و تحویل خودروهای ورود موقت با توجه به مسدود بودن برخی از مرزها در شرایط کرونایی پرداخته است.

با توجه به مسدود بودن برخی از مرزها در شرایط کرونایی موجود، صاحبان خودروهای ورود موقتی که مهلت اعتبار پروانه‌های آنها به پایان رسیده و امکان خروج ندارند باید طی حداکثر 10 روز به گمرک مراجعه و نسبت به تعیین تکلیف موضوع اقدام کنند.

با توجه به تداوم شرایط حاکم بر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا خودروهایی که با صدور پروانه ورود موقت یا تحت صحابت کارنه دوپاساژ به کشور وارد شده و مهلت اعتبار پروانه‌های آنها یا کارنه براساس مهلت‌های تعیین شده به اتمام رسیده است باید به گمرکات اجرایی تحویل شوند.

گزارش خودرو

در قسمت انتهایی بخشنامه آمده است، در صورت عدم حضور مالک خودرو در کشور و ارائه درخواست مبنی بر تحویل خودرو یا خروج آن طبق وکالت نامه رسمی معتبر ارائه شده، پذیرش آن جهت تحویل خودرو به گمرک یا خروج از کشور با اخذ جریمه در صورت تعلق و با رعایت کامل مقررات بلامانع است.

بخشنامه گمرک ایران

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

سرنوشت هزاران خودرو دپویی گمرک چه می شود؟/ تنها 8 روز تا پایان مهلت ترخیص خودروهای دپویی گمرک

جزئیات موانع ترخیص خودروهای دپویی گمرک

سرنوشت خودروهای دپویی گمرک

اعلام زمان ترخیص خودروهای دپویی گمرک

احتمال تمدید مجدد مصوبه ترخیص خودروها بعید است

مشکل خودروهای دپویی در گمرک رفع شد

ایساکو KTL تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!