آغاز طرح تبدیل  به دوگانه سوز مسافربرهای شخصی

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از مشمول‌ شدن مسافربرهای شخصی و اینترنتی در طرح تبدیل به دوگانه سوز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

طرح تبدیل خودروها از حالت بنزین سوز به دوگانه سوز با اولویت خودروهای عمومی اعم از تاکسی ها و وانت بارها در فاز نخست آغاز شد و از اردیبهشت‌ماه امسال با رونمایی رسمی از سامانه https://gcr.niopdc.ir مالکان خودروهای عمومی اقدام به ثبت‌نام و تبدیل در کارگاه‌های مجاز کردند.

در 4 ماه گذشته که شرایط برای ثبت‌نام مالکان خودروهای عمومی بنزین سوز فراهم شده، مالکان خودروهای شخصی فعال در عرصه حمل‌و نقل عمومی از جمله فعالان تاکسی‌های اینترنتی، خواستار فراهم سازی شرایط ثبت‌نام در این سامانه بوده‌اند به طوری که تعداد زیادی از این افراد، در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند اما در مرحله احراز شرایط، با توجه به اینکه فاز نخست اجرای طرح مخصوص مالکان خودروهای عمومی بوده، ثبت‌نام آنها متوقف مانده بود.

پیرو مراجعه و درخواست مکرر مالکان خودروهای شخصی فعال در چرخه حمل‌و نقل عمومی، فاز دوم این طرح در آستانه اجرا قرار دارد تا به موازات امکان ثبت نام مالکان خودروهای عمومی، امکان ثبت نام خودروهای شخصی فعال در چرخه حمل و نقل عمومی نیز در آینده ای نزدیک فراهم شود.

حمید قاسمی ده‌چشمه، قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این خصوص از مشمول‌ شدن مسافربرهای شخصی و اینترنتی در طرح تبدیل به دوگانه سوز خبر داد و گفت: اگر چه اولویت در اجرای این طرح با تاکسی‌ها و وانت‌هاست، اما در مرحله دوم در نظر داریم مسافربرهای شخصی زیر نظر تاکسیرانی و مورد تأیید وزارت کشور و تاکسی‌های اینترنتی هم مشمول طرح دو گانه‌سوز کردن خودروهای عمومی شوند.

وی افزود: زمینه لازم برای ثبت نام مالکان خودروهای مسافربر شخصی در سامانه طرح دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی فراهم شده است، اما روند اجرایی آن تا دو هفته آینده عملیاتی می‌شود.

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اشاره کرد: دو گانه‌سوزکردن خودروهای مسافربر شخصی صددرصد رایگان نیست و ممکن است بخشی از هزینه‌ها تا سقف 30 درصد را مالکان پرداخت کنند و بقیه هزینه‌ها را دولت متقبل شود.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

بازرسی رایگان خودرو‌های دوگانه سوز عمومی

ظرفیت بخش خصوصی در حوزه CNG بالاست

4600 خودرو، رایگان گازسوز می شوند

زمان ثبت نام، تنها اولویت گازسوز شدن رایگان خودروها

مزایای مصرف سوخت سی ان جی چیست؟

عملیات تبدیل وانت بارها و تاکسی ها 100 درصد رایگان است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!
  1. علی

    آذر ماه هم تموم شد پس کی انجام میدید بابا