آشنایی با مرسدس بنز GLB با طعم تیونینگ برابوس

شرکت تیونینگ برابوس در تازه ترین اقدام خود از نسخه ارتقا یافته کراس اوور مرسدس بنز GLB رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

شرکت تیونینگ برابوس به‌دلیل افزودن برخی قطعات و تجهیزات افترمارکت واقعا عجیب به خودروهای مرسدس بنز شهرت دارد. تنها در سال جاری، نسخه‌های ارتقایافته‌ی مرسدس بنز GLE ،GLS و کلاس G را از تیونر آلمانی شاهد بوده‌ایم. هم‌اکنون، کراس‌اور مرسدس بنز GLB نیز از همان بسته‌ی ارتقای برابوس بهره‌مند می‌شود؛ اگرچه در اینجا کمی ظریف‌تر شده است.

مرسدس بنز برابوس (4)

دریچه‌های بادخور جدید در پایین و اسپویلر دوتکه بخش جلو این خودرو را می‌آرایند؛ اما این دو افزونه فقط با سپر AMG-Line سازگار هستند. در همین حال، لوگو بزرگ B برابوس جایگزین نشان ستاره‌ی سه‌پر مرسدس بنز در جلوپنجره می‌شود و دو نوار روشنایی LED در سقف ظاهر خشن‌تری به GLB می‌دهد که یادآور مدل بزرگ‌تر کلاس G است.

مرسدس بنز برابوس (2)

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

تنها تغییراتی که در قسمت عقب درخورتوجه به‌نظر می‌رسد، اسپویلر عقب در انتهای سقف است که ازنظر بصری، با سپرجلو ارتقایافته و خروجی‌های اگزوز چهارگانه کرومی مشکی‌رنگ هماهنگی دارد. قطر این لوله‌های اگزوز جدید ۳/۵ اینچی است و صدای خروجی پیشرانه‌ی GLB را کمی قدرتمندتر و خشن‌تر می‌کند.

رینگ‌های ۱۰ پره سفارشی برابوس در اندازه‌های ۱۸ و ۱۹ و ۲۰ اینچی موجود هستند و روی لاستیک‌های کانتیننتال یا پیرلی یا یوکوهاما پیچیده شده‌‌اند. در داخل کابین نیز، کف‌پوش‌های جدید، پدال‌های آلومینیومی، پادری‌های نورانی و حتی کف‌پوش صندوق عقب با برند برابوس وجود دارد.

بزرگ‌ترین تغییراتی که برابوس ایجاد کرده، در زیر کاپوت قرار دارد. برابوس به‌لطف استفاده از ECU ریمپ‌شده، مرسدس بنز GLB حدود ۴۶ اسب‌بخار قدرت و ۸۰ نیوتن‌متر گشتاور اضافی دریافت می‌کند که درنتیجه‌ی این افزایش، میزان خروجی کلی را به ۲۶۷ اسب‌بخار قدرت و ۴۳۰ نیوتن‌متر گشتاور می‌رساند. سیستم تعلیق جدید ارتفاع سواری کلی را حدود سه سانتی‌متر کاهش می‌دهد و گزینه‌ی اختیاری آفرود آن را حدود ۳/۵ سانتی‌متر افزایش می‌دهد. تنها موضوعی که هنوز درباره‌ی این خودرو نمی‌دانیم، قیمت است؛ اما برابوس می‌گوید این اطلاعات به‌زودی دردسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ منبع: زومیت

ملاقات با مرسدس بنز S کلاس کلاسیک / پلی از کلاسیک به مدرنیته

دایملر آلمان 1.5 میلیون دلار جریمه شد

مرسدس بنز محصولاتش را از راه دور تعمیر خواهد کرد

مسافری از آینده!/ هر آنچه می خواهید از مرسدس بنز S کلاس جدید بدانید

S500 جدید تنها ۳٫۶ میلیارد تومان ناقابل !

مرسدس بنز کلاس S مدل 2021 معرفی شد

پردرآمد ترین خودروسازان جهان چه برندهایی هستند؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!