رشد 23 درصدی تولید انواع خودرو در کشور

براساس آمارهای منتشر شده تولید انواع خودرو در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴/ ۲۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

طی ۶ ماه اول امسال ۴۶۸ هزار و ۶۹۹ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴/ ۲۳ درصد رشد داشته است.

در این مدت ۴۲۵ هزار و ۹۲۵ دستگاه انواع سواری در کشور تولید شد که نسبت به ۶ ماه اول ۹۸ رشد ۹/ ۲۱ درصدی را تجربه کرده است.

در عین حال، تولید وانت به ۳۹ هزار و ۵۱۹ دستگاه رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴/ ۴۰ درصد رشد داشته است.

در مورد تولید مینی‌بوس و میدل‌باس نیز باید به عدد ۴۱۲ دستگاه اشاره کرد؛ به‌طوری‌که تولید این محصولات طی نیمه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷/ ۲۳ درصد افزایش یافته است.

گزارش خودرو

طی ۶ ماه اول امسال ۳۸۳ دستگاه اتوبوس در کشور تولید شد که نسبت به دوره مشابه سال قبل با ۱۲۴ درصد رشد همراه بوده است. تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز در این مدت معادل ۲ هزار و ۳۴۵ دستگاه بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۷/ ۵۴ درصدی همراه بوده است.

در مورد تولید انواع خودرو طی شهریور ماه امسال نیز باید به عدد ۸۶ هزار و ۲۹۳ دستگاه اشاره کرد؛ به‌طوری‌که نسبت به شهریور سال گذشته رشد ۴/ ۳۶ درصدی را شاهد هستیم. در این مدت ۷۷ هزار و ۵۹۸ دستگاه سواری در کشور تولید شد که نسبت به شهریور سال قبل رشد ۳۵ درصدی داشته است.

طی ۶‌ماه اول امسال ۲۳۹ هزار و ۷۳۵ دستگاه انواع خودرو توسط گروه صنعتی خودرو به تولید رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱/ ۵۰درصد رشد داشته است. در این بازه زمانی اما تولید انواع خودرو توسط گروه خودروسازی سایپا تنها ۲/ ۱ درصد افزایش داشته و به ۲۰۳ هزار و ۲۲۵ دستگاه رسیده است.

انتهای پیام/ منبع: فارس

رشد 19 درصدی تولید خودرو در کشور

رشد 21 درصدی تولید خودرو طی 5 ماه نخست سال جاری

رشد 19.4 درصدی تولید خودرو طی 4 ماهه نخست سال جاری

آمار تولید وانت و تراکتور در سال 98

ایساکو KTL تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!