پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

فولکس واگن ای گلف

قیمت خودروهای برقی به زودی هم سطح خودروهای بنزینی می شود

طبق گزارشات صورت گرفته، قیمت خودروهای برقی روز به روز در حال نزدیک شدن به اتومبیل های عادی است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو پژوهشی جدید نشان می‌دهد که قیمت خودروهای برقی زودتر از آنچه در گذشته تصور می‌شد در حال نزدیک شدن به ماشین‌های عادی است. در حال حاضر بسیاری به این موضوع […]

سبحان قالیباف
چهارشنبه - ۷ آبان ۱۳۹۹

طبق گزارشات صورت گرفته، قیمت خودروهای برقی روز به روز در حال نزدیک شدن به اتومبیل های عادی است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

پژوهشی جدید نشان می‌دهد که قیمت خودروهای برقی زودتر از آنچه در گذشته تصور می‌شد در حال نزدیک شدن به ماشین‌های عادی است.

در حال حاضر بسیاری به این موضوع اشاره می‌کنند که طی یک دهه آینده قیمت خودروهای برقی و درون سوز تقریبا برابر می‌شود که برای این کار قیمت باتری به ازای هر کیلووات ساعت باید به ۱۰۰ دلار برسد. پس از دستیابی به این هدف، خودروهای الکتریکی می‌توانند ارزان‌تر از رقبای خود با موتور درون سوز شوند.

با وجود موارد بالا تحقیق جدیدی که از سوی بانک سرمایه‌گذاری «UBS» انجام شده، نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۲ به چنین قیمتی برای باتری‌ها دست پیدا می‌کنیم. در این زمان، اختلاف هزینه ساخت ماشین‌های برقی و عادی به ۱۹۰۰ دلار کاهش پیدا می‌کند و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ این اختلاف هزینه نیز از بین برود.

تحلیلگر UBS به نام «تیم بوش» به این موضوع اشاره کرده که پس از سال ۲۰۲۵، دلیلی برای عدم خرید خودروهای الکتریکی وجود نخواهد داشت. محبوبیت این محصولات در بسیاری از کشورهای اروپایی رشد چشمگیری داشته که البته دولتی نیز در این زمینه نقش داشته‌اند. در حال حاضر یارانه برخی دولت‌ها اختلاف قیمت میان خودروهای برقی و عادی را پوشش می‌دهد.

در حالی که تسلا در این زمینه فعالیت گسترده‌ای دارد، فولکس واگن با افزایش سرمایه‌گذاری در این بخش می‌خواهد تبدیل به قدرت برتر بازار شود. در این میان می‌توان به خودروی فولکس واگن ID.3 اشاره کرد که انتظار می‌رود به محبوبیت بالایی مشابه فولکس واگن گلف دست پیدا کند.

گلف عادی قیمتی نزدیک به ۲۶ هزار دلار دارد، در حالی که قیمت ID.3 نزدیک به ۳۶ هزار دلار است که با یارانه دولتی، قیمت آن ۴۵۰۰ دلار کمتر می‌شود، بنابراین اختلاف قیمت تقریبا کمی دارند. با این وجود با توجه به حرکت جهان به سمت خودروهای الکتریکی، انتظار می‌رود این اختلاف در آینده نزدیک کاهش چشمگیری پیدا کند.

طبق پیش‌بینی UBS، سهم خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۳۰ در جهان به ۴۰ درصد می‌رسد و تا آن زمان احتمالا قیمت آن‌ها کمتر از رقبای درون سوز خود می‌شود.

انتهای پیام/ منبع: دیجیاتو

از نیسان گاوی تا اتاق تانک!/ مروری بر جالب ترین لقب های خودرویی در ایران

معرفی فولکس واگن گلف GTI کلاب ‌اسپرت

آشنایی با تائوس فولکس واگن

عمر تولید خودروهای دنده ای بنز به پایان رسید

فولکس تیگوان ، کراس‌اوور با وقار ژرمن‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی