تدوین طرحی برای صنعت خودروسازی در مجلس

سخنگوی کمیسیون صنایع و مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی در مجلس در حوزه خودروسازی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حجت الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و مجلس شورای اسلامی در رویداد جذب سرمایه در حوزه خودرو از رویدادهای مجازی”دوشنبه‌های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی” که امروز به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: در کشور ما کسب و کارهای جدید یا استارتاپ‌ها جای خود را در جامعه باز کرده‌اند و با توجه به فناوری‌های نوینی که شاهد آن هستیم، این فضا برای کسب و کار روز به روز بیشتر فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر استارتاپ‌های خوبی در حوزه خودرو در کشور فعال شده‌اند، اشاره کرد: این استارتاپ‌ها می‌توانند خدمات خوبی به بازار و استفاده کنندگان خودرو ارائه کنند، بازار خودرو بازار گسترده‌ای است که از ماده اولیه تولید قطعه تا خدمات پس از فروش این زنجیره امتداد پیدا می‌کند. هر کدام از این حلقه‌های زنجیره می‌توانند شروعی برای کسب و کار نوپا باشند.

فیروزی با تاکید بر اینکه فعالیت‌ها در زمینه خودرو طیف بزرگی از افراد را در بر می‌گیرد که این افراد از استارتاپ‌ها می‌توانند در معرفی خدمات خود استفاده کنند، ادامه داد: در جهان نیز در زمینه خودرو بازار بزرگی وجود دارد و کشور ما نیز در حال جهانی شدن است؛ از این رو مجلس یازدهم در حوزه خودرو برنامه‌ای دارد که در قالب طرحی در حال آماده سازی است و امیدواریم این طرح نویدبخش فعالیت روشن حوزه خودروسازی در کشور باشد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این طرح علاوه بر خودروسازهای فعلی، نگاه مشتری مداری و داخلی سازی و نیز نگاه به محصولات داخلی در عین رقابت با محصولات خارجی دیده شده است و صفحه روشنی در حوزه خودرو باز کرده و نویدبخش آینده روشن صنعت خودرو خواهد بود.

وی افزود: استارتاپ‌ها که همان کسب و کارهای نوپا هستند، باید با توجه به طرحی که مجلس در حوزه خودرو آماده شده و در آینده در سطح جامعه جاری خواهد شد، متناسب با آن استانداردها فعالیت خود را تنظیم کنند و در چارچوب آن طرح، خدمات خود را ارائه دهند.

فیروزی یادآور شد: همچنین طرح دیگری در این کمیسیون با عنوان طرح حمایت از دانش بنیان‌ها مطرح است که در آن استارتاپ‌ها و به نوعی شرکت‌های نوپا در نظر گرفته شده و در آن طرح نیز حمایت‌های خوبی از استارتاپ‌ها خواهد شد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

قیمت خودرو همچنان روند نزولی را طی می کند

سکان قیمت گذاری 55 درصد خودروهای تولید داخل در اختیار شورای رقابت

طرح عرضه خودرو در بورس در دست بررسی کمیته خودرو

فولادسازان عامل گرانی خودرو در بازار

وزارت صمت و کمیسیون صنایع مجلس بر سر قیمت گذاری خودرو توافق کردند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!