کاهش نرخ ارز موجب افت قیمت خودرو نمی شود

دبیر انجمن خودروسازان بیان کرد: کاهش قیمت ارز در وهله اول موجب می شود تا خودروسازان از زیان خارج شوند اما این امر به معنی تغییر در قیمت خودرو نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به اینکه در حال حاضر خودروسازان همچنان با زیان تولید می کنند، اظهار کرد: به عنوان نمونه در 6 ماهه امسال ایران خودرو حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان زیان داده است که این موضوع نشان از پایین بودن قیمت های فروش دستوری نسبت به قیمت های تمام شده خودروها است.

وی گفت: قیمت های دستوری باعث شد تا محصولات ما متناسب با قیمت تمام شده قیمت گذاری نشوند.

دبیر انجمن خودروسازان در پاسخ به اینکه آیا با کاهش قیمت ارز تغییری در قیمت تمام شده خودروها ایجاد و محصولات به سمت ارزانی خواهند رفت یا خیر؟ تصریح کرد: با کاهش قیمت ارز به التبع هزینه های تولید هم کاهش یافته و خودروساز ابتدا از زیان خارج شده و شاید به سود حداقلی دست پیدا کنند، اما این امر به معنی تغییر در قیمت کارخانه خودروها نیست.

نعمت بخش با اشاره به اینکه به نظر می رسد با کاهش قیمت ارز عرضه خودرو در بازار افزایش یافته و همین امر شکاف قیمتی کارخانه تا بازار را کاهش دهد، افزود: بسیاری از مردم برای سود بیشتر به خرید خودرو اقدام کرده بودند که با شرایط فعلی و کاهش قیمت ها در بازار مجبور به فروش خودروهای خود هستند و همین عرضه بیشتر باعث کاهش قیمت خودرو در بازار می شود.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

تداوم رکود در بازار خودرو

چرا در صنعت قطعه سازی عقب افتاده ایم؟

بازار خودرو در شوک به سر می برد/ بازار قفل شده است

بازار خودرو سه قیمتی است/ شورای رقابت، قیمت بازار و قیمت ادعایی خودروسازان

کاهش نرخ ارز سبب افت شدید تقاضا در بازار خودرو شده است

دلالان، کاهش ارزش پول ملی و تغییر نرخ ارز، عوامل افزایش قیمت خودرو

تدوین طرحی برای صنعت خودروسازی در مجلس

قیمت خودرو همچنان روند نزولی را طی می کند

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!