تصویب کلیات طرح ساماندهی عرضه خودرو

به گفته سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، کلیات طرح ساماندهی عرضه خودرو در کمیسیون صنایع تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست روز گذشته کمیسیون متوبوعش، گفت: در این نشست کلیات طرح ساماندهی عرضه خودرو تصویب شد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح ساماندهی عرضه خودرو پس از ۴ ماه چکش‌کاری و استفاده از نظرات کارشناسان در نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن امروز مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت کلیات آن تصویب شد.

وی در تشریح اهداف این طرح، افزود: ساماندهی عرضه و متعادل کردن عرضه و تقاضا و جلوگیری ازتبدیل خودرو به کالای سرمایه‌ای اهداف اصلی این طرح است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: تمامی خودروهای مشمول طرح مذکور باید در بورس کالا عرضه شوند، در صورتی که خودروهای مشمول در بورس عرضه نشوند، جرم انگاری شده و خریدار مشمول تبصره (۱) ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌شود.

وی با بیان اینکه در طرح ساماندهی عرضه خودرو خریداران باید گواهی نامه و کد ملی داشته باشند، تصریح کرد: مصارف مختلفی برای هزینه کرد مابه التفاوت قیمت فروش خودرو در بورس و قیمت پایه در نظر گرفته شده است؛ ۲۰ درصد برای توسعه حمل و نقل عمومی و جایگزینی خودروهای فرسوده، ۱۰ درصد افزایش کمیت و کیفیت تولید خودرو، ۵۰ درصد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به خودروسازان برای تحقیق و توسعه.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در این طرح، خودروهای تمام برقی و هیبریدی تا سه سال از عرضه در بورس معاف هستند، تصریح کرد: شواری رقابت خودروهای مشمول طرح ساماندهی عرضه را مشخص می‌کند.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

قیمت ها همچنان در بازار خودرو نزولی است/ معامله ای در بازار صورت نمی گیرد

فرمول قیمت گذاری دستوری از پایه اشتباه است/ خودروسازان ماهیانه میلیاردها تومان ضرر می کنند

کاهش نرخ ارز اثری بر بازار موتورسیکلت نداشته است/ رکود بر بازار موتورسیکلت حاکم است

افت 25 درصدی قیمت خودرو در بازار/ پراید 95 میلیون تومان شد

کاهش نرخ ارز موجب افت قیمت خودرو نمی شود

نظر شما !!