تعمیر گیربکس های CVT در تعمیرگاه مرکزی مدیران خودرو

گیربکس های CVT در چند سال اخیر به کشور ما وارد شده اند و شاید به لحاظ تکنولوژی جوان و تازه باشند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

گیربکس های CVT در چند سال اخیر به کشور ما وارد شده اند و شاید به لحاظ تکنولوژی جوان و تازه باشند این نوع گیربکس های اتومات با تغییر ضریب دنده به صورت پیوسته که معروف به CVT است در بسیاری از خودروهای ژاپنی چون تویوتا ، نیسان و میتسوبیشی که به دوام معروف هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از شرکت هایی که در بسیاری از محصولات خود از این نوع گیربکس های اتومات استفاده کرده شرکت مدیران خودرو است که خودروهای ایکس 33 ( مدل نیو و اس اسپورت) ، تیگو5 ، آریزو 5 و آریزو 6 از این نوع گیربکس بهره مند هستند

مزیت گیربکس CVT کاهش مصرف سوخت ، افزایش شتاب ثانویه و همینطور راحتی تعمیر و نگهداری بوده اما بخش دیگر و مهم، مساله تعمیر و نگهداری است که در اینجا . میخواهیم به معرفی مرکز خدمات تعمیر گیربکس های CVT شرکت مدیران خودرو بپردازیم.

در این مرکز تخصصی کارشناسانی مشغول به کار هستند که تحت آموزش های بسیار بالا قرار گرفته و به صورت مداوم مورد ارزیابی قرار می گیرند و از سوی دیگر، دارای بهترین ماشین آلات ویژه تعمیر این گیربکس ها هستند.

مراحل تعمیر این گیربکسها این گونه است که ابتدا گیربکس هایی که برای سرویس به این مرکز فرستاده می شوند ، دمونتاژ می شوند و شستشوی الکتراسونیک صورت میگیرد ( شستشو با امواج فراصوت ) ، سپس قطعات معیوب شناسایی شده و جدا می شوند عملکرد تورک کانورتر و شیر برقی با دستگاه های مخصوص مورد تست قرار می گیرد.

بعد از آن پوسته های گیربکس با استفاده از تکنولوژی سندبلاست کامل نو می شوند. قطعات لازم و روغن به صورت ارجینال از انبار اصلی قطعات شرکت تامیین می گردد و دوباره گیربکس با قطعات جدید جایگزین با قطعات معیوب ، مونتاژ می گردد .

اما در این بخش وارد مرحله مهم و حساس می شویم که مرحله شبیه سازی است در این مرحله شرایط موجود و کلیه پارامترهای فنی شامل فشارها ( فشار روغن ) و دورها را اتوماتیک تست می کنند و با مقادیر مرجع استاندارد سنجیده می شوند و در صورت اطمینان از عملکرد آن آماده تحویل به مشتری می شود.

بدین گونه تعمیر این گیربکسها با دقت و کیفیت بالا انجام می شود که استفاده از قطعات اصلی ، سیستم مکانیسم با دقت بالا و نظارت شرکت مدیران خودرو از مزایای اصلی به حساب می آید.

نکته مهم اعطای گارانتی 6 ماه یا 10.000 کیلومتر از طرف شرکت خدمات پس از فروش مدیران خودرو برای این گیربکس ها است که اطمینان خاطر را همراه دارد.

انتهای پیام/

آشنایی با طرح ” خرید و فروش خودروهای کارکرده ” مدیران خودرو در نمایندگی لطفی پور

آریزو 6 مدیران خودرو جذاب و مجهز با سیستم پیشرانه و انتقال قدرت مطمئن و کارآمد

عرضه تیگو 5 مدیران خودرو با موتور توربو/ مستحکم و قوی تر

آیا پای این شرقی های قدبلند به ایران می رسد؟/ پیش‌بینی ترکیب جدید بازار خودروهای شاسی‌ بلند در آینده دور و نزدیک

اپلیکیشن خدمات پس از فروش شرکت مدیران خودرو آماده بهره برداری است

تیگو 7 موفق به کسب رتبه نخست از نظر میزان ارزش نگهداری شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!