مردم دقت کنند!/ پیش فروش خودرو توسط شرکت ‌های غیر سازنده قانونی نیست

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو از غیرقانونی بودن پیش فروش خودرو توسط شرکت های غیر سازنده خبر داد و گفت: تنها خودروسازان مجوز پیش فروش و فروش خودرو دارند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به آخرین وضعیت خرید و فروش خودرو در بازار آزاد، گفت:هیچ معامله‌ای در بازار آزاد انجام نمی شود و خرید و فروش‌ خودرو به صفر رسیده است. این وضعیت مختص یک نمایشگاه دار نیست و تمام نمایشگاه داران به این وضعیت دچار هستند.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با تاکید بر اینکه معاملات صفر شده و تنها قیمت‌ها در فضای مجازی اعلام می شود و حتی در این فضا هم خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد، بیان کرد:چنین وضعیتی در بازار خودرو سابقه نداشته است و نمایشگاه داران ضرر کرده اند. نزدیک به یک ماه است که نمایشگاه داران هیچ درآمدی ندارند و امید داریم در آینده قیمت‌ها به ثبات برسد.

کاشانی نسب در خصوص ثبت نام اقساطی خودروهای جدید توسط خودروسازان خرد،گفت: خودروسازان اگر اقدام به پیش فروش کنند، مردم با اعتماد به آنها اقدام به ثبت نام خودرو می کنند، خودروسازانی مانند ایران خودرو، سایپا، مدیران خودرو، بهمن موتور و … خودروسازان دارای مجوز هستند اما شرکت های دیگر به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو ادامه داد: پیش فروش خودرو توسط غیر سازنده قانونی نیست، واردات هم آزاد نیست و مردم نباید اعتمادی به شرکت های فروشنده خودرو داشته باشند.کاهش قیمت خودرو در هفته گذشته نیز ادامه داشت، فقط کسانی که برای مصرف شخصی نیاز به خودرو دارند برای خرید خودرو اقدام می‌کنند و خرید برای سرمایه‌گذاری در این حوزه تقریباً به صفر رسیده است.

او با تاکید بر اینکه قیمت ها تا زمانی که خودروسازان خودروهای تولید خود را به بازار عرضه نکنند، به ثبات نمی‌رسد ،گفت: به دلیل اینکه ثباتی در قیمت خودرو وجود ندارد،مردم از خرید خودداری می‌کنند،از سوی دیگر فروشنده در بازار وجود دارد.تغییرات قیمت خودرو ناشی از نوسانات نرخ ارز است که به شدت در بازار خودرو تاثیر گذاشته است.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

قیمت شاهین سایپا پس عرضه به بازار حداقل 350 میلیون تومان خواهد بود

شاهین یک اتفاق خوب در بازار است/ شاهین سایپا با خودروهای خارجی قابل رقابت است

ورود خودرو خارجی به بازار سبب شکسته شدن قیمت خودروهای داخلی و خارجی می شود

زیان خودروسازان، تنها نتیجه قیمت گذاری دستوری بود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!