تقاضا در بازار خودرو به صفر رسید/ مردم در انتظار کاهش بیش از پیش قیمت ها

براساس مشاهدات میدانی و به گفته فعالان بازار کمتر کسی در این شرایط خواستار خرید خودرو است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بازار خرید و فروش خودرو به استناد گفته های فعالان بازار و مشاهدات میدانی نشان از آن دارد که کمتر کسی در این شرایط خواستار خرید خودرو است.

روند نزولی قیمت ها که متاثر از کاهش قیمت ارز است عاملی شده تا مشتریان خودرو دست از خرید برداشته و به امید کاهش بیشتر قیمت ها باشند.

علاوه بر این شرکت های خودروساز نیز در قالب طرح های فروش درصدد پاسخگویی به تقاضای بازار برآمده اند اما تحویل مدت دار خودرو آن هم در پیش فروش ها عاملی شده تا مردم رغبتی به خرید خودرو در طرح های پیش فروش نداشته و بیشتر در طرح فروش فوری خودروها شرکت کنند.

گزارش خودرو

در بازار خرید و فروش خودرو نیز بنا به گفته فعالان بازار معاملات خودرو به حداقل رسیده است. توقف کاهش قیمت ارز باعث شده تا قیمت خودروها نیز نسبت به هفته گذشته کاهش کمتری داشته باشد. اما در مجموع در طول یک ماه اخیر روند نزولی قیمت ها تقاضا را برای خرید خودرو کاهش داده است.

در شرایط فعلی بازار افرادی که به قید ضرورت نیازمند خرید خودرو هستند اقدام به معامله می کنند اما افرادی که به دنبال سود و یا تعویض خودروهای خود هستند دست از معاملات کشیده و منتظر ثبات بازار هستند.

در حال حاضر قیمت پژو 205 تیپ 5، 240 میلیون تومان پژو 206 تیپ 2، 177 میلیون تومان، و سمند ال ایکس 67 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین پراید 131 نیز 97 میلیون تومان، تیبا صندوق دار 107 میلیون تومان و تیبا دو 115 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد، علاوه بر این پژو 405 نیز 167 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

شاهین گران تر از دنا!/ شاهین یک سر و گردن از دیگر خودروهای تولید داخل جلوتر است

لزوم طراحی شیوه های بهینه فروش خودرو به منظور کاهش التهاب در بازار

قیمت گذاری خودرو در بورس رای نیاورد!

مردم دقت کنند!/ پیش فروش خودرو توسط شرکت ‌های غیر سازنده قانونی نیست

قیمت شاهین سایپا پس عرضه به بازار حداقل 350 میلیون تومان خواهد بود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!