حذف قیمت از آگهی های فروش اینترنتی بازار خودرو و مسکن را به تعادل می رساند

به گفته عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در شرایطی که عرضه و تقاضا به تعادل نرسیده درج قیمت در آگهی های فروش در سایت ها موجب جولان سوداگران می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمد سرگزی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت حذف قیمت «خودرو» و «مسکن» از اپلیکشن‌های معاملاتی بر خط و خرید و فروش اینترنتی در مقطع زمانی فعلی، گفت: در حال حاضر تصویب قانون اخذ مالیات بر خانه‌های خالی و عرضه واحد‌های خالی به بازار مسکن موجب شده سیر نزولی قیمت‌ها تا حدودی آغاز شود. اما متاسفانه در این شرایط سایت‌ها و اپلیکشن‌های خرید و فروش اینترنتی با درج مجدد قیمت‌های کاذب موجب جولان دلالان شده اند تا با تداوم قیمت‌سازی‌های کاذب مانع کاهش قیمت مسکن شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط فعلی به دلیل نبود تعادل در عرضه و تقاضا بازار مسکن، بازگشت قیمت‌ها به اپلیکشن‌ها بازار را در اختیار دلالان قرار داده تا با قیمت کاذب و صوری موجب تلاطم در بازار مسکن شده و مانع ریزش قیمت شوند.

گزارش خودرو

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: درج قیمت آگهی در سایت‌های معاملاتی بر خط در شرایط عادی با ایجاد رقابت به تعادل قیمت در بازار کمک می‌کند اما در شرایط فعلی که بازار مسکن به ثبات نرسیده است باید تا زمان ایجاد بستر نظارتی قوی بر این سایت‌ها و اپلیکشن‌های معاملاتی آگهی‌های فروش حداقل تا چند ماه آینده که بازار با اجرای قانون مالیات برخانه های خالی تعدیل و رونق پیدا خواهد کرد، حذف شوند.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

خیز دوباره قیمت خودرو در بازار/ آیا‌خودرو مجددا گران می شود؟

افت 10 درصدی قیمت خودرو در بازار

انتشار قیمت در آگهی ها تاثیری در بازار ندارد

قیمت خودروها تا پایان سال تغییر نخواهد کرد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

اتو خسروانی

نظر شما !!