چرا گمرک در خصوص ۴۴ تویوتای توقیفی توضیحی نداده است؟

گمرک بوشهر و ستاد گمرک ایران در خصوص 44 دستگاه خودرو تویوتا هایلوکس قاچاق و توقیف شده توسط نیروی انتظامی اظهار نظری نداشته اند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حدود یک ماه قبل، ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان بوشهر در عملیاتی موفق، حین کنترل خودروهای عبوری به 6 دستگاه خودرو تریلر حامل 44 دستگاه خودروی وانت تویوتا هایلوکس مشکوک و آن‌ها را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفته بود، پس از بررسی اسناد و مدارک گمرکی ارائه شده از سوی رانندگان مشخص شد، خودروهای بارگیری شده با نقض تشریفات گمرکی و کسب نکردن مجوزهای لازم، از گمرک ترخیص شده‌اند.

به گفته این مقام مسئول، در این رابطه هفت نفر متهم دستگیر و در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند. یکی از رسالت‌های نیروی انتظامی مبارزه با پرونده‌های کلان قاچاق کالا و برقراری نظم و امنیت اقتصادی است که پلیس با تمام توان و اقتدار در این راه گام برمی دارد.

گفتنی است،در شهریور ماه هیئت دولت مجوز ورود و ترخیص 300 دستگاه تویوتا هایلوکس دو دیفرانسیل بنزینی 2700 سی سی و بالاتر را برای هلال احمر صادر کرده بود.

هرچند این موضوع به صورت رسمی اعلام شده است اما گمرک تاکنون، در این خصوص اطلاع رسانی صریح واکنشی نداشته است.

بر همین اساس پیگیریهایی از ستاد نظارت گمرک ایران و همچنین گمرک بوشهر انجام شد که به صورت مشخص، شفاف سازی نهایی موضوع به اعلام رسمی مرجع قضایی در هفته آتی منوط شد.

در این خصوص سوالاتی در خصوص محل مجوز ترخیص و همچنین سال ساخت خودروهای مذکور مطرح شده است. بر این اساس به صراحت باید مشخص گردد که آیا وزارت صنعت در این موضوع خاص مجوزی صادر کرده است یا نه؟ در این صورت آیا این مجوز با بحث ممنوعیت واردات خودرو در تناقض نیست؟ از طرف دیگر اینکه سال ساخت و مدل این خودروها برای چه دوره ای است از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بایستی در توضیحات گمرک در این مورد نیز شفاف سازی شود.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

داستان بنز و ب ام و هایی که استاندارد نیستند!

امکان ترخیص خودروهای آمریکایی از گمرک وجود ندارد

آخرین وضعیت 2 هزار و 783 دستگاه خودرو دپو شده در گمرک

خبر مجوز واردات خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا را تکذیب شد

وجود 2 هزار 873 دستگاه خودرو وارداتی در گمرکات کشور

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!