پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کانون اتومبیلرانی

هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنید

مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی خبر داد: عضویت ایران در کمیسیون سیاستگذاری موبیلیتی و گردشگری فدارسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) استقبال رانندگان اتوبوس‌های بین شهری از کارگاه‌های“هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنید”   مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از عضویت ایران در کمیسیون سیاستگذاری موبیلیتی و گردشگری فدارسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) ، خبر داد و […]

javankhodro
شنبه - ۱۶ خرداد ۱۳۹۴

مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی خبر داد:

عضویت ایران در کمیسیون سیاستگذاری موبیلیتی و گردشگری فدارسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA)
استقبال رانندگان اتوبوس‌های بین شهری از کارگاه‌های“هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنید”

 

مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از عضویت ایران در کمیسیون سیاستگذاری موبیلیتی و گردشگری فدارسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) ، خبر داد و گفت: برگزاری کارگاه‌های پروژه فرهنگی آموزشی “هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنید” برای رانندگان اتوبوس‌های بین شهری در مشهد آغاز شده و مورد استقبال این قشر قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ ابوالقاسم ایرجی، در جلسه تشریح فعالیت‌های این کانون در حوزه اتومبیلرانی ایمن و تلاش برای ایمنی راه‌ها، درباره اجرای پروژه فرهنگی آموزشی “هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنید” گفت: کارگاه‌های آموزشی این پروژه که تحت حمایت مادی و معنوی فدارسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) قرار دارد، از بیست و نهم اردیبهشت ماه سال جاری برای رانندگان اتوبوس‌های بین شهری مسیر تهران- مشهد (که طبق آمارهای سازمان راهداری از پر سانحه‌ترین مسیرهای کشور به دلیل خواب آلودگی رانندگان اعلام شده) آغاز شده است. به طوری‌که روزانه 90 راننده و کمک راننده در سه کارگاه آموزشی با عنوان‌های آشنایی با قوانین و مقررات جدید، رفتار ترافیکی و اختلال خواب که توسط برترین کارشناسان، پزشکان و روانپزشکان کشور تدریس می‌شود، حضور می‌یابند .

مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، افزود: خوشبختانه برگزاری این دوره‌ها در مشهد با استقبال گسترده رانندگان اتوبوس‌های بین شهری مواجه شده است و در نظر داریم در فازهای بعدی این کارگاه‌های فرهنگی آموزشی را در تهران، شیراز، یزد، اصفهان، بندر عباس و دیگر شهرهای کشور و همچنین برای خودروهای شخصی که بیشتر در مسیرهای طولانی و خسته کننده تردد دارند نیز برگزار کنیم.

وی به آغاز فعالیت کمپین “حفظ جان کودکان با ایمنی راه‌ها” و معرفی آن در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اشاره و اضافه کرد: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی فعالیت خود را در زمینه حفظ جان کودکان از مهرماه سال گذشته و با برگزاری جشنواره فرهنگی آموزشی “سلام به کودکی” آغاز کرد و با معرفی کمپین “حفظ جان کودکان با ایمنی راه‌ها” این فعالیت‌‌ها گسترش یافت.

ایرجی از پروژه “دیده شدن کودکان در ترافیک جاده‌ها و راه‌ها” به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های کانون در زمینه حفظ جان کودکان یاد کرد و گفت: این پروژه هم در مرحله نخست مهرماه امسال در استان‌های شمالی کشور که به دلیل واقع بودن مدارس و خانه‌ها در حاشیه جاده‌ها، بیشترین تلفات سوانح جاده‌ای در حوزه دانش‌آموزان را به خود اختصاص داده است، اجرا می‌شود.

مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به تلاش برای ارتقاء سطح ارتباطات این موسسه با مجامع بین‌المللی و جلب حمایت‌‌های سازمان‌های جهانی اشاره کرد و گفت: از این پس نماینده کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها نماینده کشورمان در کمیسیون سیاستگزاری موبیلیتی و گردشگری فدارسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA)، حضور خواهد داشت .

ایرجی ادامه داد: در این کمیسیون نمایندگان 8 کشور شامل ایران، نیوزیلند، شیلی، اسپانیا، فرانسه، بلژیک، هلند و کانادا به مدت چهار سال عضویت دارند .

حسینعلی قلی‌زاده، مدیر امور بین‌الملل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز گفت: متأسفانه برخی از راننده‌ها به منظور کسب درآمد بیشتر، به جای 8 ساعت کار در شبانه روز، ساعت های بیشتری کار کرده و توجهی به نقش استراحت و رفع خستگی در پیشگیری از سوانح ناشی از آن نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: ما در کارگاه‌های فرهنگی آموزشی ” هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنید ” این نکات را به رانندگان یادآوری کرده و علائم خواب آلودگی و … را به آنان آموزش می‌دهیم.

همچنین شهاب مالمیر، مدیر روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی تصریح کرد: کانون در تلاش است تا با اجرای این پروژه‌های فرهنگی آموزشی سفرهای ایمن را برای گردشگران و مسافران رقم بزند.

وی ادامه داد: در اجرای تمامی پروژه‌هایی که در زمینه تحقق اهداف دهه “تلاش برای ایمنی راه‌ها” از سوی کانون اجرا می‌شود، مخاطبان به دسته‌های مختلف از جمله رانندگان، کودکان و دانش آموزان، والدین و خانواده‌ها، مسئولین و … تقسیم بندی می‌شوند و مفاهیم مورد نظر متناسب با تحصیلات، سن و طبقه اجتماعی هر گروه به آنان ارائه می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی