چرا تیگو 8 به یکی از موفق ترین محصولات چری تبدیل شده است؟

در سال 2020 بیش از 136 هزار دستگاه چری تیگو 8 در بازار چین فروخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

شرکت خودروسازی چری به عنوان یکی از بزرگترین برندهای مستقل سازنده خودرو در چین و بزرگترین صادر کننده خودرو از این کشور شناخته می شود و نسل خودروهای تیگو ( خودروهای شاسی بلند این برند ) نیز به عنوان پر فروش ترین و یکی از پر سابقه ترین محصولات آن شناخته می شود.

اما از سال 2018 این برند خودروسازی چینی تصمیم گرفته تا لوکس ترین محصول سری تیگو را با نام تیگو 8 که یک شاسی بلند متوسط جادار خانوادگی است راهی بازار کند و اتفاقا نکته جالب این است که لوکس ترین و گرانترین خودرو چری تبدل به پر فروش ترین محصول این برند در بازار چین و بازارهای صادراتی شده و این امر نشان داد که برند سازنده به خوبی تمام تجربیات و امکانات خود را در ساخت لوکس ترین محصولش به کار برده است .

جالب است که بدانید که در سال 2020 بیش از 136 هزار دستگاه چری تیگو 8 در بازار چین فروخته شده است.

عددی قابل توجه که بیش از 30 درصد از فروش 450 هزار دستگاهی برند چری را به خود اختصاص می دهد. چری موفق شده در سال 2018 بیش از 50 هزار دستگاه و در سال 2019 بیش از 116 هزار دستگاه تیگو 8 در بازار چین بفروشد.

همچنین آمار فروش سه ماه نخست سال 2021 نشان میدهد چری نزدیک به 36000 دستگاه تیگو 8 در چین فروخته که حدود ۲ برابر مدت مشابه سال 2020 است.

از سوی دیگر چین بزرگترین و آزادترین بازار خودرو دنیاست و تمام برندهای آمریکایی- اروپایی –ژاپنی و کره ایی آزادانه هم خودرو تولید می کنند و هم واردات کاملا آزاد است و سگمنت شاسی بلندهای متوسط که تیگو 8 نیز در آن قرار دارد یکی از پر فروش ترین و پر رقابت ترین سگمنت ها بوده که برندهایی چون جنرال موتورز ، فورد ، فولکس واگن ، تویوتا هیندای و کیا و….. سایر برندهای مطرح و پر فروش یک یا چند مدل عرضه می کنند.

در مجموع کل سگمنت های خودروهای شاسی بلند که بیش از 350 مدل وجود دارد تیگو 8 توانسته است رتبه 19 فروش را بدست آورد که این به معنای یک موفقیت بزرگ و نشان دهنده اعتماد مصرف کنندگان و نقاط قوت این محصول است.

تیگو8 با طراحی ساختار شکن در تمام نقاط ، فضای داخلی بسیار مدرن و شیک ، کیفیت متریال بسیار بالا ، موتور مدرن و قدرتمند با بازدهی بالا ، سیستم انتقال قدرت کارامد و گارانتی بلند مدت تا 200 هزار کیلومتر نشان داد که برای رقابت با بزرگان این سگمنت با دست پر آمده و آماده رقابت است و تا اینجا کار هم موفق ترین خودروی این برند است.

در مجموع از سال 2018 تا کنون نزدیک به 340 هزار دستگاه انواع تیگو 8 تنها در بازار چین به فروش رفته و میزان فروش 136 هزار دستگاهی در سال 2020 نزدیک به 30 درصد فروش برند چری بوده است و عرضه مدل فیس لیفت با نام تیگو 8 پرو با جذابیت و امکانات بسیار بالا سرعت فروش تیگو8 را در بازار چین و سایر بازارها سرعت خواهد بخشید .

انتهای پیام

زمزمه عرضه خودرو آریزو 5 توربو فیس لیفت بلند تر از همیشه به گوش می رسد

ایکس 22 پرو مدیران خودرو مجهزتر ، زیباتر

شرایط ویژه فروش ام وی ام 315 پلاس به مناسبت 9 امین سال تولید

انتخاب چری تیگو 8 پرو به عنوان محبوب ترین شاسی بلند چینی در بازار روسیه

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!