زیان انباشته خودروسازان نتیجه کدام تصمیم گیری اشتباه است؟

دبیر انجمن خودروسازان اشاره کرد: سیاست گذاری های بدون پشتوانه شورای رقابت در زمینه قیمت گذاری باعث ضرر و زیان انباشته در صنعت خودرو شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان در پنجمین میز صنعت سازمان بورس و اوراق بهادار که با هدف بررسی مشکلات و چالش‌های پیش روی صنعت خودرو و ساخت قطعات برگزار شد؛ این صنعت را مظلوم‌ترین صنعت کشور معرفی کرد و گفت: سیاست گذاری های بدون پشتوانه شورای رقابت در زمینه قیمت گذاری باعث ضرر و زیان انباشته در صنعت خودرو شده است.

وی با بیان اینکه از سال 91 سهامداران ایران خودرو و سایپا سود قابل توجهی دریافت نکرده اند، افزود: با نگاه به صورت های مالی و آمار تولید و فروش در کدال می توان دریافت، قیمت های ارائه شده از سوی شورای رقابت همواره زیر قیمت تمام شده بوده است و این با استانداردهای جهانی فاصله دارد.

دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه قیمت گذاری دستوری , صنعت خودرو کشور را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است، تصریح کرد: زیان ایران خودرو در سال گذشته بالغ بر 15 هزار و 500 میلیارد تومان بوده است و متأسفانه زیان انباشته آن به 85 هزار میلیارد تومان می رسد.

نعمت بخش در پایان خواستار ساماندهی صنعت خودرو به کمک وزارت صمت شد و افزود: راهکارهای زیادی توسط متخصصان این صنعت ارائه شده است که در صورت حمایت مسئولان شاهد خروج این صنعت از رانت خواهیم بود.

انتهای پیام/

انتظارات خودرویی بهارستانی ها از وزیر صنعت آینده

حذف قرعه کشی خودرو چقدر جدی است؟

صنعت تولید خودروهای سنگین با 3600 دستگاه تهدید شد

آزمون موتورهای یورو ۶ در شرکت تحقیقات موتور ایران خودرو

چالش های صنعت خودرو چیست؟

سبد مشکلات قطعه سازان با قطعی برق تکمیل شد!

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!