قیمت گذاری دستوری دغدغه اصلی خودروسازی کشور

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد: قیمت‌گذاری اگر منجر به افزایش رفاه عموم مردم شده بود شاید کمی قابل دفاع بود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمدعلی دهقان‌ دهنوی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پنجمین میز صنعت که با هدف بررسی مشکلات و چالش‌های پیش روی صنعت خودرو و ساخت قطعات برگزار شد با بیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری، بزرگ‌ترین دغدغه خودروسازی کشور است اظهار کرد: مدیران صنعت خودرو نسبت به سهامداران مسوولیت دارند، پس در راستای صیانت از حقوق سهامداران و گذر از قیمت‌گذاری دستوری، باید اقداماتی جدی انجام دهند. لازم است آنها برای رفع این چالش از طریق طرح شکایت به مراجع قانونی ازجمله دیوان عدالت، هیات تجدید نظر شورای رقابت و دیگر محاکم قضایی در اسرع وقت اقدام کنند.

دهقان‌ دهنوی با یادآوری این نکته که مدیران صنعت خودرو و قطعه‌سازی باید درخواست خود را با رئیس‌جمهور مطرح کنند، گفت: این مدیران که منافع سهامدارانشان مورد ظلم واقع‌ شده، باید درخواست خود را برای گرفتن تصمیم ویژه در حوزه قیمت، به مسوولان ارائه کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در انتقاد از قیمت‌گذاری دستوری خودرو گفت: قیمت‌گذاری اگر منجر به افزایش رفاه عموم مردم شده بود شاید کمی قابل دفاع بود، اما در حال حاضر قیمت‌گذاری دستوری سبب شده خودرو در بازار آزاد بسیار بالاتر از نرخ‌های تعیین‌شده عرضه شود.

وی یکی از کارکرد‌های بازار سرمایه را کمک به تامین مالی زنجیره تولید در خودروسازی و بهره‌مندی از ابزار‌های موجود همچون اوراق بدهی و اوراق «گام» دانست و گفت: بازار سرمایه علاوه بر اوراق و ابزار‌های موجود، این امکان را دارد تا از طریق طراحی ابزار‌های جدید و متناسب با صنعت خودرو و قطعه‌سازی، به این صنعت کمک کند؛ ضمن اینکه می‌توان از طریق نهاد‌های مالی به‌خصوص تامین سرمایه‌ها برای توسعه فضای تامین مالی زنجیره تولید کمک گرفت. وی بیان کرد: بازار سرمایه این آمادگی را دارد تا قطعه‌سازان را نیز در راستای توسعه بازار‌های صادراتی، افزایش ظرفیت تولید و بازار‌های فعلی و نهایتا بزرگ‌تر شدن واحد‌های تولیدی از طریق جذب سرمایه، یاری کند.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

صنعت خودرو کشور ظرفیت افتخار آفرینی دارد

آیا با 206 هم باید خداحافظی کنیم؟ / خودروهایی که استانداردهای لازم را نداشته باشند از خط خارج می شوند

زیان انباشته خودروسازان نتیجه کدام تصمیم گیری اشتباه است؟

انتظارات خودرویی بهارستانی ها از وزیر صنعت آینده

مقیمی: استحکام و ایمنی تارا نشانگر احترم ایران خودرو به مشتریان است

فروش خوب فیدلیتی در عربستان با قیمت 24500 دلار

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!