با پیگیری سایپا 300 هزار کارگر قطعه ساز واكسن كرونا دريافت مي كنند / همكاري خودروسازان و قطعه سازان در طرح ملي واكسيناسيون

رئيس انجمن صنايع همگن نیرو محرکه و قطعه سازي کشور گفت: با پیگیری های گروه خودروسازی سایپا حدود 300 هزار نفر از كاركنان شركت هاي قطعه سازي واكسينه خواهند شد و اين امر كمك قابل توجهي مي كند تا قطعات مورد نياز خودروها و بخش خدمات پس از فروش تامين شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمدرضا نجفي منش، همزمان با آغاز واكسيناسيون كاركنان شركت هاي قطعه سازي کشور اظهار کرد: گروه خودروسازي سايپا از طريق وزارت بهداشت متصدي انجام واكسيناسيون شركت هاي خودروسازي، قطعه سازي و مجموعه هاي خدمات پس از فروش شد.

وي تصريح كرد: بر اين اساس جلسات هماهنگي منظم بين گروه هاي ذينفع برگزار شد تا روند واكسيناسيون فعالان اين عرصه شتاب بگيرد؛ از اين رو تعداد دقيق فعالان اين عرصه تا حدودي مشخص و فر‌آيند واكسيناسيون آغاز شد.

رئيس انجمن صنايع همگن قطعه سازي خاطرنشان كرد: در تهران مراكزي تعيين شد تا قطعه سازان در فضاي ايمن بتوانند دوز اول واكسن خود را دريافت كنند؛ در شهرستان ها نيز در تلاش هستيم تا مراكزي براي انجام واكسيناسيون تعيين شود تا قطعه سازان سراسر كشور با سرعت دوز اول واكسن كرونا را دريافت كنند.

وي با بيان اينكه در طرح واكسيناسيون همه بايد كمك و همراهي كنند تا همه مصون شوند، گفت: خودروسازان و شركت هاي قطعه سازي در اين حوزه به صورت كامل همكاري دارند تا فر‌آيند واكسيناسيون با سرعت عملياتي شود.

نجفي منش درباره تعداد قطعه سازاني كه واكسينه خواهند شد، افزود: هنوز تعداد قطعه سازان نهايي نشده اما پيش بيني ما اين است كه با احتساب قطعه سازان اصلي و زيرمجموعه آنها حدود 200 الي 300 هزار نفر واكسينه خواهند شد.

گفتني است، در پی تفاهم‌نامه مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گروه سایپا، این گروه خودروسازی به عنوان نماینده وزارت بهداشت در صنعت خودرو (خودروسازان و قطعه‌سازان) انتخاب شد تا راهبری و هماهنگی اجرای طرح واکسیناسیون کارکنان و کارگران این صنایع را انجام دهد؛ بر اين اساس از دو هفته پيش طرح واكسیناسیون فعالان صنعت خودروسازي آغاز شد.

واکسیناسیون سایپا (3)

سيدجواد سليماني در مراسم آغاز واكسيناسيون کارکنان صنعت قطعه سازی اظهار کرد: از دو هفته پيش واكسيناسيون كارگران و كاركنان صنعت خودروسازي آغاز شد و طبق آخرين آمارها بيش از 100 هزار نفر از شركت هاي ايران خودرو و سايپا و تعدادی از شرکت های قطعه سازی توانستند دوز اول واكسن كرونا را دريافت كنند.

وي با بيان اينكه واكسيناسيون شركت هاي قطعه ساز و خدمات پس از فروش شركت هاي خودروسازي آغاز شده است و اين امر نويد آن را مي دهد كه توليد خودرو در آينده اي نزديك افزايش بيشتري پيدا خواهد كرد، افزود: تمام سعي ما بر اين است بعد از آنكه شركت هاي خودروسازي و قطعه سازي دوز اول و دوم واكسن كرونا را دريافت كردند، خانواده هاي کارگران و کارکنان این صنایع نيز تحت پوشش طرح واکسیناسیون قرار گیرند.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با بيان اينكه واكسيناسيون شركت هاي خودروسازي و قطعه سازي با هدف افزايش توليد و پاسخگويي مناسب به نياز خودرويي مردم است، خاطرنشان كرد: طبق هدف گذاري صورت گرفته و در راستاي كاهش دغدغه و نگراني كارگران خطوط توليد 600 هزار نفر در اين صنعت واكسينه خواهند شد.

وي اظهار کرد: با انجام واكسيناسيون، سربازان خط مقدم تولید با خیال راحت ادامه خدمت می دهند، از این رو امیدواریم دوز مورد نیاز برای واکسیناسیون کامل فعالان صنعت خودرو و قطعه سازی از سوی وزارت بهداشت و درمان تامین شود.

گفتني است، در پی تفاهم‌نامه مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گروه سایپا، این گروه خودروسازی به عنوان نماینده وزارت بهداشت در صنعت خودرو (خودروسازان و قطعه‌سازان) انتخاب شد تا راهبری و هماهنگی اجرای طرح واکسیناسیون کارکنان و کارگران این صنایع را انجام دهد.

انتهای پیام/

ایران خودرو و سایپا را به صاحبان اصلی خود واگذار کنید

آغاز واکسیناسیون صنایع قطعه‌سازی کشور با هماهنگی سایپا از امروز

خصوصی سازی خودروسازان راهکار حل مشکلات صنعت خودرو

تحقق 106 درصدی برنامه تولید سایپا در سال99

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!