کیا نیرو ، شاسی بلند هیبریدی

کیا نیرو (Niro) چیزی بیش از یک خودروی هیبریدی جدید است ، در واقع اولین خودروی مستقل هیبریدی کیا نیز به شمار می‌آید.طراحی یک خودروی از اساس هیبریدی، این امکان را به طراحان و مهندسین می‌دهد تا بهینه‌ترین وضعیت ممکن را برای جایگیری باتری‌ها، پیشرانه‌های بنزینی و برقی و فضای سرنشینان ایجاد کنند.

پلتفرم منحصر به فرد کیا نیرو، تا حدودی در بین دو کراس‌اوور این شرکت یعنی اسپرتیج و سورنتو قرار می‌گیرد. این موضوع باعث می‌شود که قطعاتی از هر دو خودرو در اینجا نیز مورد استفاده واقع شوند. در حال حاضر تنها دو تیزر از کیا نیرو منتشر شده است.

کیا نیرو

تویوتا پریوس به عنوان یک خودروی از اساس هیبریدی، مورد توجه خانواده هیوندای و کیا قرار گرفته و این دو برادر قصد دارند تا رقیبی برای این خودرو روانه بازار کنند. اما دیدگاه کیا در این زمینه کمی متفاوت است و محصول نهایی آن، نه یک هاچ‌بک بلکه خودرویی کراس‌اوور خواهد بود.

این طراحی نیز شباهت زیادی به دو برادر کراس‌اوور آن در کیا دارد. کیا نیرو قبلاً و در سال 2013 به صورت یک خودروی کانسپت نیز رونمایی شده بود و انتظار می‌رود در این هفته شاهد خبرهای بیشتری از آن در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس یا نمایشگاه خودروی دیترویت در ماه ژانویه باشیم.

شاسی بلند هیبریدی 

به نقل از پدال

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!