واردات خودرو سبب ارتقا کیفیت خودروهای داخلی می شود

به گفته نماینده مردم «اسدآباد» در مجلس شورای اسلامی، واردات خودرو می‌تواند بستری برای خودروسازان داخلی شود تا سعی کنند کیفیت خودرو را ارتقا دهند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

کیومرث سرمدی نماینده مردم «اسدآباد» در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشکالات در آنالیز قیمت تمام شده خودرو اظهار کرد: ما باید قیمت خودرو را با مقدار هزینه‌ای که صرف تولید خودرو شده است، هماهنگ کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین ما باید به بحث ارتقای کیفیت خودرو توجه داشته باشیم لذا باید بپذیریم که یک انحصار و یک رانت ویژه در صنعت خودروسازی ما حاکم است و هر وقت این انحصار فروکش کند، مشکلات مردم در زمینه تهیه خود بر طرف خواهد شد.

نماینده مردم «اسدآباد» اظهار داشت: ما در هیچ جای دنیا نمی‌بینیم که مردم در صف خرید خودرو آنهم با پرداخت هزینه‌های آنچنانی بمانند و بعد یک خودروی بی‌کیفیت را خریداری کنند؛ تازه آن هم معلوم نیست این خودرو چه زمانی قرار است به آن‌ها تحویل داده شود.

این نماینده مجلس با اشاره به مبحث واردات خودرو‌های خارجی اظهار داشت: بنده شخصاً با واردات خودرو – آن هم با لحاظ اینکه ارزی از کشور خارج نشود – به صورت محدود موافق هستم.

سرمدی تصریح کرد: در حال حاضر موضوع طرح واردات خودرو با همین محدودیت‌ها در شکستن قیمت خودروی داخل تاثیرگذار بوده است به ویژه در زمینه قیمت خودرو خارجی، لذا ما چاره‌ای نداریم جز اینکه به سمت تقویت زیرساخت‌های داخلی حرکت کرده و کیفیت خودرو را ارتقا دهیم.

وی تاکید کرد: واردات خودرو می‌تواند تلنگر و بستری برای خودروسازان داخلی شود تا به جای بالا بردن هزینه‌های داخلی و ایجاد شرکت‌های اقماری سعی کنند کیفیت خودرو را ارتقا دهند.

انتهای پیام/ منبع: میزان

طرح مجلس موجب ریزش 20 تا 30 درصدی قیمت خودروهای داخلی می شود

بررسی طرح واردات خودرو توسط کمیسیون صنایع مجلس

با ممنوعیت واردات هرگونه کالای مجاز مخالف هستیم/ قطعه سازان چهار سال برای مجوز واردات مواد اولیه بدون خروج ارز التماس کردند

3 ایراد شورای نگهبان به طرح واردات خودرو چیست؟

خودروسازان مخالف واردات خودرو نیستند!

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!