اعضای انجمن صنفی صنعت تایر باید مستندات مربوط به افزایش قیمت را ارائه دهند

رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از فرخواندن اعضای هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر جهت ارائه مستندات مربوطه برای بررسی های لازم به سازمان حمایت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علی تابش رئیس سازمان حمایت با اشاره به حسب اجرای وظایف ذاتی و در راستای نظارت بر رعایت مفاد تصمیمات اتخاذ شده مرتبط توسط کارگروه تنظیم بازار افزود: طی مکاتبه ای با انجمن صنفی صنعت تایر و شرکت‌های تولیدکننده عضو انجمن مذکور، لزوم رعایت ضوابط قیمت گذاری کالاهای تولید داخل مصوب هیات تعیین و تثبیت قیمت ها تاکید شده است.

وی اشاره کرد: طی نشستی که در همین راستا با تولیدکنندگان تایر در محل این سازمان برگزار گردید، مقرر شد با توجه به متغیر بودن هزینه های تولید و بهای تمام شده تایر برای هر شرکت به صورت جداگانه، اعمال درصد افزایش قیمت یکسان برای محصولات شرکت های تولیدکننده انواع تایر سبک و سنگین از سوی انجمن منتفی شده و قیمت گذاری محصولات هر بنگاه باید به صورت جداگانه صورت پذیرد.

تابش افزود: بر همین اساس انجمن یاد شده مکلف شد در اسرع وقت این مهم را به کلیه اعضا ابلاغ کنند.

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه مطابق مصوبات یکصد و نهمین (ابلاغی طی نامه شماره 192519/60 مورخ 10/08/1399) و یکصد و شانزدهمین (ابلاغی طی نامه شماره 224821/60 مورخ 20/09/1399) جلسه ستاد تنظیم بازار قیمت گذاری انواع تایر سواری، باری – اتوبوسی راسا به واحدهای تولیدکننده تایر در چارچوب ضوابط سازمان حمایت واگذار شد، لیکن حسب وظایف نظارتی این سازمان، کلیه بنگاه های تولیدکننده تایر موظفند حداکثر ظرف 48 ساعت صورت های مالی حسابرسی شده و مدارک و مستندات مربوطه را برای بررسی های لازم به این سازمان ارسال کنند.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: هرگونه افزایش قیمت از طرف بنگاه ها باید وفق ضوابط هیات تعیین و تثبیت قیمت ها باشد و اگر اسنادی که بر این اساس بنگاه ها ارائه می‌کنند برابر ضوابط نباشد مطابق مقررات با آنها برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

افزایش قیمت تایر با اطلاع سازمان حمایت و در پی گرانی مواد اولیه صورت گرفت

تایر 30 درصد گران شد!

جدیدترین قیمت لاستیک در بازار + جدول

ممنوعیت فروش لاستیک های وارداتی از مناطق آزاد

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!