ارتقا کیفیت صنعت خودرو در پی انحصار زدایی است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: هرچند واردات خودرو با توجه به شرایط انحصاری صنعت خودرو نیاز اساسی کشور است اما اگر در شرایط کنونی از منابع ارزی برای واردات استفاده شود، خلاف جنگ اقتصادی عمل شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره ضرورت واردات مدیریت شده خودرو، گفت: ما باید از حکمرانی رقابت صیانت کرده و آن را تحکیم کنیم زیرا در صورت بی‌توجهی به این موضوع فضای رانت و تبعیض ایجاد می‌شود حتی مصوبه تسهیل برخی مجوزهای کسب و کار نیز درصدد ایجاد رقابت است.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی افزود: برای حذف انحصار صنعت خودرو در کشور، باید اجازه عرضه ببشتر خودروها و واردات داده شود زیرا این امر موجب می‌شود که صنعت خودروسازی با استفاده از پشتیبانی‌های دولتی که تاکنون همراه این صنعت بوده، کیفیت خود را افزایش داده و با این خودروها رقابت کند.

وی بیان کرد: هرچند واردات خودرو، خودروسازان را ملزم به رقابت و افزایش کیفیت می‌کند اما نکته‌ای که باید در شرایط کنونی به آن توجه کرد، وضع فعلی ارزی کشور است، اگر در شرایط کنونی از منابع ارزی برای واردات استفاده کرد، خلاف جنگ اقتصادی و اقتصاد مقاومتی عمل شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره استفاده از منابع ارزی در اختیار ایرانیان خارج از کشور برای واردات خودرو بدون تحمیل فشار مضاعف به منابع ارزی، توضیح داد: هرچند می‌توان از این روش استفاده کرد اما اکنون سازوکار اجرای آن موجود نیست.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

واردات خودرو تهدیدی برای خودروهای داخلی نخواهد بود

چرا ایران، روسیه و ترکیه یک خودرو مشترک تولید نکنند؟

واردات خودرو باعث افزایش قیمت ارز می شود!/ واردات شاید سال آینده

واردات خودرو از چه زمانی آغاز می شود؟

در موضوع واردات خودرو تابع تصمیمات نظام هستیم

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!