پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مصرف بنزین

هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری باعنوان “سهمیه سوخت جبرانی”

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از مسدود شدن تعدادی سرشماره مترصد کلاهبرداری با عنوان ” دریافت سهمیه سوخت جبرانی” خبر داد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: پس از اختلال به وجود آمده در سامانه توزیع سوخت، مسئولان کشوری از ارائه سهمیه سوخت جبرانی سخن به […]

سبحان قالیباف
پنجشنبه - ۱۳ آبان ۱۴۰۰

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از مسدود شدن تعدادی سرشماره مترصد کلاهبرداری با عنوان ” دریافت سهمیه سوخت جبرانی” خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: پس از اختلال به وجود آمده در سامانه توزیع سوخت، مسئولان کشوری از ارائه سهمیه سوخت جبرانی سخن به میان آورده‌اند که این موضوع همانند سایر موضوعات از قبیل ثبت نام یارانه، سهام عدالت، کد بورسی و … دستاویز مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان شده است.

وی افزود: بر اساس رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی و گزارشات دریافتی مردمی، تعدادی سرشماره که در این حوزه مترصد کلاهبرداری از هموطنان بودند، مورد شناسایی قرار گرفتند و ضمن مسدودسازی، اقدام انتظامی و قضائی پلیس فتا علیه مرتکبان اینگونه جرایم در حال پی گیری بوده و نتیجه متعاقبا اعلام خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه افزود: افرادی با ارسال پیامک و اخبار جعلی، مردم را به سایت‌ها و لینک های جعلی برای ثبت نام “سهمیه سوخت جبرانی” هدایت می‌کنند و از این طریق اطلاعات محرمانه بانکی و شخصی افراد را به سرقت می‌برند.

وی در تشریح این روش کلاهبرداری بیان داشت: در این روش لینکی به صورت پیامک برای شهروندان ارسال شده و از کاربر درخواست می‌کند برای دریافت سهمیه سوخت جبرانی به لینک موجود در پیامک مراجعه کنند و پس از آن افراد به سایت‎های فیشینگ هدایت شده و مورد کلاهبرداری قرار می گیرند.

سرهنگ پاشایی اشاره کرد: پیامک‌هایی که حاوی متن‌های اغوا کننده یا پیشنهادهای باورنکردنی هستند معمولاً دارای شماره تلفن برای تماس است؛ یا در آن عنوان می شود بعد از ارسال پیامک با شما تماس گرفته می‌شود، در این صورت حتماً شماره‌ای که با شما تماس گرفته است باید مورد بررسی قرار گیرد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از عموم مردم خواست: اخبار مربوط به سهمیه سوخت را تنها از طریق سازمان‌های معتبر پیگیری کنند و توجه داشته باشند این قبیل سایت‌های کلاهبرداری از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی، شماره حساب، شماره کارت، رمزهای اول و دوم، تاریخ انقضا و CVV2 کارت بانکی را می‌خواهند.

وی گفت: هموطنان به هیچ عنوان اطلاعات شخصی و بانکی خود را در این سایت‌ها وارد نکنند و در صورتی که به هر علت با ورود به سایت‌های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردند، بلافاصله پلیس فتا را در جریان قرار دهند.

وی به عموم مردم توصیه کرد: در صورت مواجه با اینگونه پیامک‌های جعلی ضمن بی‌توجهی به محتوای پیامک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir یا شماره تلفن 096380 به منظور رسیدگی سریع‌تر اطلاع دهند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

اختلال ایجاد شده هیچ مشکلی برای سهمیه سوخت ایجاد نمی کند

زیرساخت غیرحضوری شدن صدور کارت سوخت المثنی فراهم نیست

جایگاه های سوخت ملزم به استفاده از دیزل ژنراتور در زمان قطعی برق هستند

آیا سوخت LPG به سبد سوخت کشور اضافه می شود؟

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی