ممنوعیت واردات خودرو به سوریه فقط مربوط به خودروهای تولید ایران نیست!

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی و مجموعه های خودرو تصریح کرد: ممنوعیت واردات خودرو به سوریه فقط مربوط به خودروهای تولید ایران نیست.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی و مجموعه های خودرو در مورد ممنوعیت واردات خودروهای تولید ایران به سوریه، گفت: ممنوعیت واردات خودرو به سوریه فقط مربوط به خودروهای تولید ایران نیست و سایر خودروهای وارداتی به این کشور نیز مشمول این ممنوعیت هستند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران افزود: ممنوعیت صادرات خودرو به سوریه به دلیل کمبود منابع ارزی این کشور است.

وی با بیان اینکه میزان صادرات خودرو ایرانی به سوریه زیاد نبوده و درآمد حاصل از آن قابل نیز توجه نبوده است، گفت: اما خودروساز ایرانی صادرکننده به این کشور در تلاش است تا با حل این مشکل صادرات مجدد به این کشور آغاز شود.

نجفی منش با بیان اینکه با تبادل کالا با ارز کشور سوریه می‌توان این مشکل را حل کرد، افزود: پیشنهاداتی نیز برای حل این مشکل به مقامات دولت سوریه ارائه شده است.

وی گفت: تهاتر کالا بین دو کشور یکی از راهکارهای رفع مشکل منابع ارزی سوریه برای واردات مجدد خودروی ایرانی به این کشور است.

نجفی با بیان اینکه کشورهای واردات کننده خودروهای ایرانی بلاروس، ونزوئلا، آذربایجان و عراق است، گفت: با معرفی خودروهای جدید شانس بیشتری برای ورود بازارهای بیشتری را خواهیم داشت.

انتهای پیام/ منبع: فارس

سودآوری صنعت خودرو برای دولت اولویت ویژه ای دارد

از افزایش قیمت تا عذرخواهی مدیرعامل سایپا از مردم

نهضت ساخت داخل قطعات و مجموعه‌ها، نویدبخش رشد صنعت خودرو است

ارائه اعتبار 500 دلاری بخاطر دلجویی برای حذف نمایشگر لمسی!

آیا عمر قیمت گذاری دستوری به پایان نرسیده؟/ اثرات آزادسازی قیمت بر صنعت خودرو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!