واردات خودرو و کاهش تعرفه آن بهترین راه برای ساماندهی به بازار و صنعت خودرو است

نائب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس معتقد است بهترین راهکار برای ساماندهی به بازار، آزاد شدن واردات و کاهش نرخ تعرفه واردات دانست.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

غلامرضا نوری قزلجه نائب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با بیان اینکه دولت باید برای حوزه خودرو سیاست‌گذاری صحیحی انجام دهد، گفت: در وهله نخست باید به این نکته توجه کرد که خودروسازی در ایران با این وضعیت، صنعت نیست بلکه شرکت‌های موجود، کارخانه‌های خودروسازی هستند؛ اگر کارخانه‌های کنونی صنعت بودند وضعیت این گونه نمی‌شد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: بهترین راهکار در شرایط فعلی برای ساماندهی بازار و صنعت خودرو، آزاد شدن واردات و کاهش نرخ تعرفه واردات است.

وی افزود: مادامیکه در بازار خودرو، رقابت ایجاد نشود و تکنولوژی روز دنیا وارد کشور نشود، خودروسازی پیشرفت نخواهد کرد و مشکلات این حوزه همچنان پابرجا خواهد ماند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: با ممنوعیت واردات خودرو و تعرفه 85 درصدی واردات هیچ خودروسازی برای افزایش کیفیت، بهره‌وری، رفاه و… انگیزه‌‌ای نخواهد داشت.

نائب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با بیان اینکه باید اهرمی برای ترغیب خودروسازان به کاهش هزینه‌های تولید و کیفی‌سازی در نظر گرفته شود، تصریح کرد: در بازار انحصاری، خودروسازان خودروها را سلیقه ای، تولید کرده و به راحتی به مردم می‌فروشند که باید برای رفع این موضوع تدبیری کرد.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

آخرین جزئیات از پرونده قاچاقچی خودرو

اگر به خودروسازان کمک نشود ورشکسته می شوند/ واردات خودرو نیاز بازار و جامعه است

طرح واردات در کمیسیون صنایع تصویب شد

دیگر با چه زبانی باید بگویند که واردات ممنوع است؟!/ فعلا به واردات خودرو فکر نکنید!

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!