معرفی فرزندان خوش چهره لکسوس یکی از پس از دیگری

لکسوس طی روزهای گذشته تصاویری از سوپراسپرتی با چهره ای جذاب رونمایی کرده است برخی بر این باور بودند که این نمونه مفهومی است اما مقامات این شرکت از آن به عنوان یک نمونه سوپراسپرت برقی یاد کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مدیرعامل شرکت تویوتا در جریان رویداد خبری که در دسامبر 2021 ترتیب داده شد، تعدادی از محصولات آینده لکسوس را معرفی کرد. در میان این خودروها، یک سوپراسپرت با برند لکسوس قرار داشت.

خودروی مذکور به واسطه کاپوت کشیده، ارتفاع کم و پروفیل جانبی زیبا، نسبت به بقیه بیشتر جلب توجه می­‌کرد. اکنون تصاویری منتشر شده است، که اطلاعات بیشتری نسبت به ظاهر این مدل را در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

شرکت لکسوس با انتشار تصاویر این محصول جدید، آن را نه یک کانسپت بلکه یک خودروی اسپرت برقی جدید لقب داده است.

با کمی دقت، می­‌توان نشانه­‌هایی از مدل LFA را در طراحی این خودروی جدید مشاهده کرد، سوپراسپرت لکسوس که یک دهه پیش وارد بازار شد. این شباهت اتفاقی نیست چراکه مسئولان لکسوس هم این محصول جدید را میراث‌­دار LFA توصیف کرده‌­اند. البته کمی شباهت به محصولات مک‌­لارن را می­‌توان در نمای جلو مشاهده کرد.

در نمای جانبی هم نشانه­‌هایی از طراحی تویوتا سوپرا قابل مشاهده است. عدم وجود شیشه عقب یکی از نکات جالب در طراحی این خودروست، موردی که احتمالاً به یاری دوربین­‌های نصب شده در این بخش تکمیل خواهد شد. عدم وجود هرگونه خروجی اگزوز، از نصب پیشرانه برقی در سینه این خودرو خبر می‌­دهد.

هنوز اطلاعی از مشخصات فنی این خودرو در دسترس نیست، اما لکسوس اعلام نموده که دستیابی به سرعت 96 کیلومتر برساعت در کمتر از 2 ثانیه برای آن قابل دسترس خواهد بود. غیر از پیشرانه قدرتمند، یکی از شروط لازم برای دستیابی به این رقم شتاب، سامانه چهار چرخ محرک است، که احتمالاً برای این خودرو درنظر گرفته شده. شعاع حرکتی هم 640 کیلومتر اعلام شده است، هرچند از مشخصات باتری هم اطلاعی نداریم.

شرکت لکسوس برای گسترش تنوع محصولات برقی خود تا سال 2030 برنامه‌ریزی کرده و این خودروی اسپرت هم بخشی از برنامه مذکور است.

انتهای پیام/ منبع: باما

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!