تعقیب کنندگان آمبولانس ها منتظر جریمه باشند!

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی از جریمه خودروهای تعقیب کننده آمبولانس‌ها در معابر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سرهنگ عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه حرکت در پوشش یا تعقیب خودروهای امدادی ممنوع است، گفت:‌ برابر مقررات چنین رفتاری تخلف محسوب شده و جریمه 30 هزار تومانی برای خودروی متخلف درپی خواهد داشت. البته رقم این جریمه بالا نیست، اما این تخلف بسیار حادثه ساز بوده و ممکن است منجر به تصادفات شدید رانندگی شود. چرا که با توجه به ابعاد آمبولانس امکان دیدن مسیر از سوی راننده خودرویی که در تعقیب آمبولانس است وجود ندارد و در صورت ترمز ناگهانی آمبولانس احتمال وقوع تصادف و حتی تصادف زنجیره‌ای نیز افزایش پیدا می‌کند.

جهانی همچنین از احتمال جریمه خودروهای متخلف به دلیل سرعت غیرمجاز نیز خبر داد و افزاد:‌ سقف سرعت مجاز برای آمبولانس‌ها و خودروهای امدادی با خودروهای سواری در معابر متفاوت است. از این رو ممکن است مثلا خودرویی اقدام به حرکت در پشت آمبولانس کند و آمبولانس در مسیری که سقف سرعت آن 60 کیلومتر بر ساعت است، با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت حرکت کند. در این شرایط علاوه بر جریمه 30 هزار تومانی مذکور، جریمه سرعت غیرمجاز و نمره منفی نیز برای متخلف ثبت خواهد شد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی درباره درخواست اورژانس برای برخورد با این تخلفات نیز ادامه داد:‌ بناشد با توجه به درخواست اورژانس دوربین‌هایی پشت سر آمبولانس‌ها نصب شود که به نظر می‌رسد اقداماتی در این خصوص از سوی این سازمان انجام شده است. این دوربین‌ها پلاک خودروهای متخلف را ثبت کرده و سپس در اختیار پلیس قرار گرفته و با خودروهای متخلف برخورد می‌شود.

جهانی همچنین ایجاد چنین سامانه‌ای را به دیگر دستگاه‌های امدادی نیز توصیه کرده و گقت:‌ مشابه این مشکل در مورد خودروهای آتش‌نشانی، خودروهای سازمان امدادونجات و … نیز وجود دارد. به همین دلیل نیز به این دستگاه‌ها نیز پیشنهاد می‌کنیم که این سامانه را راه‌اندازی و نصب کنند و پلیس نیز آمادگی همکاری با آنان را دارد.

وی به رانندگان نیز توصیه کرد که قوانین و مقررات را رعایت کنند و اظهار کرد:‌ چنین رفتاری ممکن است نهایتا پنج تا 10 دقیقه رانندگان را زودتر به مقصد برساند، اما حوادث جبران ناپذیر زیادی ممکن است در پی آن رخ دهد که تصادف رانندگی از جمله این موارد است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

اولتیماتوم نهایی به موتورسواران متخلف!

ماموران در چه شرایطی حق انتقال خودرو به پارکینگ را دارند؟

جریمه ها کرونایی دوباره بازگشتند!

30 درصد تصادفات پایتخت مربوط به سرعت غیر مجاز می شود/ حداکثر سرعت در خیابان‌ های تهران چقدر است؟

جرائم رانندگی را چطور پرداخت کنیم؟

جریمه 100 هزار تومانی برای رانندگانی که در توقفگاه معلولان پارک می کنند

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!