نسل پنجم ساموراییِ کراس اوورها

لکسوس RX نه فقط در بازار ایران بلکه در سراسر دنیا یکی از محبوب ترین کراس اوورهای پرمیوم و رقیبی سرسخت برای آلمانی ها به شمار می رود و حالا با طراحی، امکات و مشخصات جدید، راهی نسل پنجم خود می شود.

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری جوان خودرو 

پلتفرم RX جدید، 90 کیلوگرم سبک تر از نسل فعلی اش بوده و با شش سانتی متر فاصله بیشتر بین محور جلو و عقب، فضای بیشتری را برای سرنشینان به ارمغان می آورد.

RX جدید با حفظ اصالت این مدل از نسل جدید طراحی جلوپنجره معروف spindle بهره می برد تا در کنار چراغها و سپر جدید جلو و عقب و فرم زیبای ستون C، ظاهری خشن و جسور داشته باشد اما در نمای جانبی شاهد ساده سازی و استفاده از خطوط انتزاعی تری هستیم.

در کابین نیز شاهد طراحی جدیدی با نمایشگر بزرگتر کنسول میانی، نشاندهنده های دیجیتالی، سقف پانورامای سرتاسر، هِدآپ دیسپلی و نور مخفی هستیم.

نسخه پایه RX جدید، RX350 نام دارد که با موتور چهار سیلندر 2.4 لیتری توربو می تواند 275 اسب بخار نیرو را تولید کند و این قدرت برای نسخه هیبریدی RX350h با موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر همراه با موتور الکتریکی به 246 اسب بخار می رسد.

RX500h F Sport نیز با موتور 2.4 لیتری توربو و موتور الکتریکی می تواند 367 اسب بخار نیرو را تولید کرده و در 5.9 ثانیه از صفر به یکصد کیلومتر بر ساعت برسد.

انتهای پیام/

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!