پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خودروهای آموزش رانندگی

هنوز تصمیمی برای نرخ آموزش رانندگی گرفته نشده است

رئیس اتحادیه آموزشگاه‌های تعلیم رانندگی تهران بیان کرد: موضوع افزایش نرخ آموزش رانندگی در دست بررسی است و هنوز تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو فرهاد حقیقی اظهار کرد: اخیرا اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه نرخ آموزشگاه‌های رانندگی دو ماه یک بار افزایش یافته، اما وزارت صمت […]

سبحان قالیباف
سه شنبه - ۲۲ آذر ۱۴۰۱

رئیس اتحادیه آموزشگاه‌های تعلیم رانندگی تهران بیان کرد: موضوع افزایش نرخ آموزش رانندگی در دست بررسی است و هنوز تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

فرهاد حقیقی اظهار کرد: اخیرا اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه نرخ آموزشگاه‌های رانندگی دو ماه یک بار افزایش یافته، اما وزارت صمت این موضوع را تکذیب کرده است. واقعیت این است که از اسفند سال 1400 نرخ آموزشگاه‌های رانندگی افزایش نداشته است.

به گفته وی نرخ آموزش رانندگی در حال حاضر در تهران ساعتی 86 هزار تومان و در استان‌ها 110 هزار تومان است. در تهران به دلیل شرایط خاص گفته شده آموزشگاه‌ها فعلا صبر کنند تا شرایط بهتر شود.

رئیس اتحادیه آموزشگاه‌های تعلیم رانندگی تهران با بیان اینکه افزایش نرخ آموزش رانندگی در دست بررسی است و هنوز تصمیمی در این رابطه گرفته نشده، تصریح کرد: همین حالا هم نزدیک به 40 درصد همکاران آموزشی را بخاطر به صرفه نبودن نرخ از دست دادیم و این افراد به جای آموزش به کار در اسنپ روی آورده‌اند.

به گفته رئیس اتحادیه آموزشگاه‌های تعلیم رانندگی تهران برخی از مربیان هم به آموزش خصوصی روی آورده‌اند که در فضای مجازی برای آن تبلیغ می‌کنند و نرخ آن‌ها ساعتی 300 هزار تومان است. البته این کار غیرقانونی است.

حقیقی با بیان اینکه علت بررسی افزایش نرخ آموزش رانندگی، جراحی اقتصادی، افزایش تورم و تاثیر آن بر قیمت خودرو و قطعات است، گفت: دولت دستمزدها را 57 درصد افزایش داده، اما برای آموزشگاه‌های رانندگی این رقم کمتر از 40 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه درخواست افزایش نرخ با بررسی کارشناسان 46 درصد نسبت به سال گذشته بوده، اما موافقت نشده و اعلام شده ممکن است با 20 درصد افزایش موافقت شود، تصریح کرد: 20 درصد معادل 200 هزار تومان برای 40 ساعت آموزش رانندگی خواهد بود.

رئیس اتحادیه آموزشگاه‌های تعلیم رانندگی تهران با بیان اینکه حتی یک مورد شکایت از گرانفروشی آموزشگاه‌های رانندگی در تعزیرات حکومتی وجود ندارد، تصریح کرد: اسفند سال قبل نرخ آموزش رانندگی 86 هزار تومان برای هر ساعت تعیین شد که از این 86 هزار تومان، 40 درصد، معادل 30 هزار تومان، سهم آموزشگاه و ما بقی به طور مساوی به راننده و خودرو اختصاص دارد که سهم هر کدام معادل 28 هزار تومان است.

حقیقی در پایان با بیان اینکه 100 هزار سرپرست خانوار در آموزشگاه‌های رانندگی شاغل هستند، تاکید کرد که اگر کسی گزارش از گرانفروشی آموزشگاه‌های رانندگی دارد به اتحادیه مراجعه کند تا به این موضوع رسیدگی شود.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی