پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

عرضه خودرو در بورس

خودروها تا پایان سال احتمالا در بورس عرضه می شود

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از احتمال عرضه خودرو در بورس کالا تا پایان سال خبر داد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو  مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد: عرضه خودروهای خارجی و وارداتی در بورس با تصمیم وزارت صمت خواهد بود و قیمت‌گذاری پایه آن به چگونگی تامین ارز […]

سبحان قالیباف
یکشنبه - ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از احتمال عرضه خودرو در بورس کالا تا پایان سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد: عرضه خودروهای خارجی و وارداتی در بورس با تصمیم وزارت صمت خواهد بود و قیمت‌گذاری پایه آن به چگونگی تامین ارز بستگی دارد که وزارت صمت برای آن برنامه‌ریزی خواهد کرد.

وی با تاکید براینکه عرضه خودرو در بورس بر اساس مُصوبه شورای عالی بورس ادامه دارد، اظهار داشت: مقرر است خودروسازها نیز برنامه عرضه منظم محصولات خود را ارائه کنند تا خریداران بدانند در چه تاریخی و چه خودرویی عرضه می‌شود تا برای خرید آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه عرضه هر کالا در بورس به شرایط اقتصاد هر کشوری بستگی دارد، اضافه کرد: با توجه به ساختار بازار فعلی کشور، درخواست های موجود و ارزیابی صورت گرفته، تشخیص داده شد که خودرو قابلیت عرضه در بورس را دارد و عرضه آن ادامه پیدا کرد.

عشقی تصریح کرد: در مجموع برآورد ما این است که این کار به نفع مصرف‌کننده و تولیدکننده است و امیدواریم سبب شود تا تولید و عرضه خودروسازان در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند.

وی اشاره کرد: اگر به همین روش پیش می‌رفتیم که قیمت‌ها برای خودروسازان صرفه نداشت و خودرو نیز بدست مصرف‌کننده واقعی نمی رسید، در ماه‌های آینده هم با کاهش تولید مواجه می‌شدیم.

عشقی همچنین گفت: در زمان حاضر بورس زعفران نیز فعال و همه ابزارهای آن مانند گواهی سپرده و صندوق راه افتاده است و روزانه میلیاردها تومان در آن معامله می‌شود.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی