پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پیش‌پرداخت خودروهای فروخته‌شده خودروسازان مشمول تورم نیست

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه ای به خودروسازان تاکید کرد که خودروسازان ضمن ضرورت بر اجرای دستورالعمل شورای رقابت باید به مشتریان در راستای عدم شمولیت تورم قیمتی بر پیش پرداخت خودروهای پیش فروش شده پاسخگو باشند. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو  حسین فرهیدزاده رییس سازمان حمایت طی نامه ای‌ […]

سبحان قالیباف
یکشنبه - ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه ای به خودروسازان تاکید کرد که خودروسازان ضمن ضرورت بر اجرای دستورالعمل شورای رقابت باید به مشتریان در راستای عدم شمولیت تورم قیمتی بر پیش پرداخت خودروهای پیش فروش شده پاسخگو باشند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

حسین فرهیدزاده رییس سازمان حمایت طی نامه ای‌ با اشاره به تماس‌ها و مراجعات متعدد به این سازمان و همچنین انعکاس موضوع به وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اعمال افزایش قیمت اخیر بر قراردادهای منعقد شده قبل و عدم اهتمام آن شرکت در رعایت مفاد بند 5 دستورالعمل شماره 473 تاریخ ١١ مرداد ١٤۰۰ شورای رقابت در ارتباط با عدم شمولیت تورم قیمتی بر پیش پرداخت مشتریان که در زمان ثبت نام خودروهای پیش فروش شده پرداخت کرده‌اند، بر رعایت مفاد این دستورالعمل در صدور دعوتنامه‌های جدید، تاکید کرده است.

او همچنین از این شرکت‌ها خواسته اقدامات اصلاحی لازم پیرامون این موضوع صورت گرفته و نتیجه با قید فوریت به این سازمان منعکس شود.

فرهیدزاده همچنین تاکید کرده در صورت عدم اجرای مفاد ابلاغیه مذکور، برخورد قانونی لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

گفتنی است طبق دستورالعمل 473 شورای رقابت، تنها مبلغی که از پیش فروش خودرو مانده است مشمول افزایش قیمت خواهد شد. این موضوع براساس دستورالعمل شورای رقابت است که از گذشته وجود داشته است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی