پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

فونیکس

فونیکس در مسیر تکنولوژی آینده

با ورود به عصر جدیدی از تکنولوژی و سازگاری با محیط زیست(Sustainability)، تکنولوژی تولید خودرو یکی از بزرگترین تحولات خودرا است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛ موتورهای احتراق داخلی (ICE) برای دهه‌های متمادی برای خودروها به کار گرفته شده اند، اما در دنیای امروز وسایل نقلیه الکترونیکی (EV) به طور فزاینده ای محبوب می شوند زیرا مصرف‌کنندگان به دنبال راه حل‌های انرژی پاک‌تر […]

فاطمه علی اصغری
شنبه - ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

با ورود به عصر جدیدی از تکنولوژی و سازگاری با محیط زیست(Sustainability)، تکنولوژی تولید خودرو یکی از بزرگترین تحولات خودرا است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛ موتورهای احتراق داخلی (ICE) برای دهه‌های متمادی برای خودروها به کار گرفته شده اند، اما در دنیای امروز وسایل نقلیه الکترونیکی (EV) به طور فزاینده ای محبوب می شوند زیرا مصرفکنندگان به دنبال راه حلهای انرژی پاکتر هستند. در کنار «تحول صنعت خودرو» و «تحول اجتماعی»، «تحول تکنولوژی» هم فصلی دیگر از رسالتی‌ست که برند فونیکس به دوش خود احساس می‌کند. این برند خودروسازی به‌عنوان نامی نوآور در صنعت خودروی کشور، برای تحولی بزرگ در تکنولوژی خودرو نیز برنامه‌های گسترده‌ای درد تا در زمینه گذار از خودروهای احتراق داخلی به خودروهای برقی نیز پیشگام باشد.

فونیکس

همگام با افزایش آگاهی بشر پیرامون محیط زیست در سطح جهان، استفادهاز وسایل نقلیه الکتریکی به‌عنوان جایگزین وسایل سنتی که با سوخت‌های فسیلی کار می‌کنند، اهمیت مضاعفی پیدا کرده است. با این حال انتقال به تکنولوژی EV فرآیندی نبوده که در یک گام، امکان تحقق داشته باشد. سالها تحقق و توسعه برای صنعت خودرو و به منظور رسیدن به این پیشرفت قابل توجه در جهت حمل و نقل سازگار با محیط زیست، پشت سر گذاشته شده است. یکی از چالش هایی که خودروسازان در این انتقال با آن روبرو شده اند این است که چگونه موتورهای احتراق داخلی سنتی(ICE) را با سیستم های محرک برقی کارآمد و قابل اعتماد جایگزین کنند.

انتقال از موتورهای ICE به تکنولوژی‌های برقی، چالشی پیچیده برایصنعت خودرو است، اما مزایای زیادی نیز دارد. از جمله این مزایا می‌توان به کاهش انتشار گازهای گلخانهای و کاهش وابستگی به منابع غیرتجدیدپذیر اشاره کرد. در حالی که بازسازی وسایل نقلیه ICE با موتورهای الکتریکی یک رویکر‌‌د امیدوار کننده است، به دلیل محدودیت های مکانی یکی همیشه امکان پذیرنیست. تلاش برای بهینه‌سازی،همیشه منطقی ترینراه حل نیست؛ چرا که بسیاری از وسایل  نقلیه ICE به دلیل طراحی وزن و سایر محدودیت ها مکانیکی، با فناوری‌های برقی سازگار نیستند. راه حل دیگر که دنیای خودرو در مسیر آن پیش می‌رود، طراحی وسایل الکتریکی جدید به جای تلاش برای تبدیل وسایل  نقلیه ICE است. این گزینه  چالشهای مکانیک بازسازی را از بین میبرد و به سرمایهگذاری و زمان توسعه قابل توجهی نیاز نداردعلاوه بر این، اسقاط وسایل نقلیه موجود به منظور بازسازی، با هدر رفت انرژی و زمان همراه است. ایجاد وسایل نقلیه برقی جدید، یک راه حل مناسب است، اما نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی دارد. در نهایت ، تکنولوژی هیبریدی که موتورهای ICE را با تکنولوژی برقی ترکیب می‌کند ممکن است عملی‌ترین راه پیش رو برای صنعت باشد. با پیشرفتتکنولوژی خودروهای الکتریکی و کارآمدی آن‌ها، انتقال نهایی از وسایلنقلیه بنزین، امکان پذیرتر و پایدارتر خواهد شد.

عبور از دوران سوخت‌های فسیلی و موتورهای احتراق داخلی، نه تنها مزایای قابل توجهی برای محیط زیست به همراه داشته است بلکه انعطاف پذیری و انتخاب بیشتری را برای رانندگان فراهم می‌کند. از کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و آلودگی هوا در شهرها تا ارائه سواری‌ آرام‌تر برای مسافران، همراه با صرفه جویی بالقوه در هزینه های سوخت در طول زمان، ویژگی‌های جذاب پرشماری برای علاقه‌مندی به چشم انداز رانندگی الکترونیکی وجود دارد.

تولیدکنندگان پیشرو خودرو در سراسر جهان نیز این مزایا را تشخیص می دهند. آنها به شدت در توسعه فن آوری خودروهای الکتریکیخود سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا عملکرد بهتری نسبت به موتورهای سنتیمبتنی بر بنزین ارائه می‌دهند.

فونیکس

از کاهش آلودگی هوا تا کاهش هزینه‌های جانبی برای مالکان خودرو، اهداف اساسی فونیکس در مسیر تحولی بزرگ در زمینه تکنولوژی خودرو کشور است. مطابق ترند روز جهان، فونیکس قصد دارد محصولاتی از هر دو گروه اصلی خودروهای برقی یعنی پلاگین‌هیبرید (PHEV) که در کنار موتور بنزینی از موتورهای برقی بهره می‌برد و قابلیت شارژ را دارد، همچنین تکنولوژی تمام برقی (EV) محصولاتی را به بازار ارائه کند. محصول آتی فونیکس، خودرویی با تکنولوژی PHEV خواهد بود. موتور پلاگین-هیبرید این محصول، با کاهش استهلاک و کاهش آلودگی صدا، انقلابی در تکنولوژی خودرو را به نمایش می‌گذارد و با ویژگی های سازگار با محیط زیست، انعطاف‌پذیری را به دارندگان محصول، پیشکش می‌کند. این امکانی بر خلاف آنچه تا کنون در بازار خودرو کشور دیده شده، خواهد بود و سازگاری با محیط زیست را در کنار راحتی و لوکس بودن ارائه می‌دهد.

طبعا از آنچه در حمل و نقل سازگار با محیط زیست در پیش است هیجانزده هستیم و این یک دعوت عمومی است تا جامعه نیز در آینده نزدیک، در مسیری سبزتر حرکت کند.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی