پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

واردات اتوبوس

‌واردات اتوبوس کم کارکرد در دستور کار قرار گرفت

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه مجوز واردات اتوبوس‌های کم کارکرد از دولت و مجلس گرفته شده است، گفت: در خصوص واردات اتوبوس‌های کم کارکرد مخالفت محیط زیست معنایی ندارد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛ مهدی چمران پیش از آغاز یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه علنی این شورا در جمع خبرنگاران گفت: در […]

فاطمه علی اصغری
سه شنبه - ۶ تیر ۱۴۰۲

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه مجوز واردات اتوبوس‌های کم کارکرد از دولت و مجلس گرفته شده است، گفت: در خصوص واردات اتوبوس‌های کم کارکرد مخالفت محیط زیست معنایی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛ مهدی چمران پیش از آغاز یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه علنی این شورا در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز سه شنبه گزارشی در خصوص منطقه 18 ارائه خواهد شد که این گزارش توسط کمیسیون خدمات شهری قرائت می‌شود. در ادامه جلسه اصلاحیه لایحه بهای خدمات آتش نشانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: بر اساس پیشنهاد سازمان بازرسی و همچنین مطالبات مردمی با توجه به حجم زیاد پرونده‌های موجود به تعداد کمیسیون‌های ماده 38 افزوده خواهد شد به شکلی که دو کمیسیون دیگر به کمیسیون ماده 38 اضافه خواهد شد.

چمران با اشاره به اینکه حسابرسی‌های دوره پنجم به پایان رسیده است، افزود: در جلسه امروز گزارش‌های سال 1400 و 1401 قرائت خواهد شد تا شهرداری در خصوص آن اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره واردات اتوبوس‌های کم کارکرد به تهران گفت: در مرحله اول تلاش ما این بود که از اتوبوس‌های داخلی استفاده کنیم. بر اساس وعده‌های داده شده از سوی خودروسازان و قراردادهای منعقد شده انتظار داشتیم تا پایان سال 4000 دستگاه اتوبوس تحویل داده شود اما تنها 740 دستگاه تامین می‌شود و به همین دلیل با اکراه به سراغ اتوبوس‌های کم کارکرد می‌رویم و از دولت و مجلس مصوبه لازم را دریافت کرده‌ایم و مخالفت سازمان محیط زیست در این خصوص معنایی ندارد.

چمران ادامه داد: اتوبوس‌های برون شهری و وسایل نقلیه شخصی کم کارکرد نیز در این لیست قرار دارد. اتوبوس‌ها باید کمتر از پنج سال کار کرده و مطابق با استاندارد و پشتیبانی‌های فنی کشورمان باشد. بی تردید هیچ اصراری بر خرید اتوبوس از خارج به ویژه اتوبوس دست دوم نداریم اما این در شرایطی است که مردم گرفتار هستند و ما ناچار به تامین اتوبوس هستیم. 1740 دستگاه اتوبوس را با احتساب اورهال خواهیم داشت. لذا این اتوبوس‌ها که در حد نو هستند تامین خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اتوبوس‌ها در شهر تهران خوب نیست تاکید کرد: کولر برخی اتوبوس‌ها خراب است و برخی نیز کولر ندارند. تعداد اتوبوس کم است و بعضا در خیابان خراب می‌شوند. تمام بحران ما این است که کمبود اتوبوس و واگن مترو داریم.

ریاست شورای اسلامی شهر تهران در خصوص انتخابش به عنوان رئیس ستاد مشارکت‌های محله‌ای نیز گفت: بنده تمایلی به ریاست این ستاد ندارم اما اعضا نامه نوشتند و اجبار کردند که این مسئولیت را بپذیرند. قطعا اگر اجتماع دوستان باشد در خدمت‌شان خواهم بود. پیشنهاد من این است که این انتخاب تا زمان رفع مشکلات موقتی باشد و حتما اصلاح آئین‌نامه نیز باید انجام شود.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی